Ласкаво просимо до нашого магазину! Бажаємо успішних покупок. Слава Україні! Героям Слава!
0
0800 331 092 Оформити замовлення 10:00-19:00 0800 331 092
або
Вбудовувані раковини — види, переваги та недоліки

Вбудовувані раковини — види, переваги та недоліки

При виборі нового умивальника для ванної, зверніть увагу на вбудовані (врізні) раковини. Вони представлені у великій кількості різних форм, розмірів, матеріалів і зможуть доповнити як сучасні, так і ретро інтер'єри. Щоб спростити вибір раковини, прочитайте нашу статтю. У ній ми розповімо про типи врізних раковин, зазначимо в матеріалах, розмірах, а також допоможемо визначитися з формою раковини.

Види монтажу вбудованих раковин

Відмітна риса раковини полягає в тому, що для монтажу потрібна поверхня — стільниця або тумба. Існує кілька типів монтажу:

  • Поверх стільниці — борти умивальника виступатимуть над стільницею. Після установки отвір у стільниці закриється бортом, тому немає потреби робити ідеально рівне отвір, що спрощує та прискорює установку;
  • В один рівень зі стільницею — край умивальника знаходяться на одному рівні зі стільницею;
  • Під стільницею — борт умивальника кріпиться на нижню поверхню стільниці. Такий вид монтажу найкращий з точки зору дизайну, але більш складний в установці.

Вбудовувані умивальники зустрічаються практично будь-яких форм — від стандартних прямокутних або овальних, до ексклюзивних дизайнерських форм. Перш ніж визначиться з формою зверніть увагу на найпоширеніші в інтер'єрі акценти. Для ванної кімнати строгого дизайну та гострими лініями — прямокутна раковина, для легких інтер'єрів — умивальник округлої форми. Для підбору раковини особливої форми краще звернеться до професіоналів.

Врізна раковина під стільницю

Матеріали

Найпоширеніший матеріал, з якого виготовляють цей тип умивальника — біла класична кераміка. Вона добре поєднується з іншими сантехнічними приладами та забезпечує належну гігієну у ванній кімнаті. Більш сучасним рішенням є виробництво вбудованих умивальників зі скла, натурального або штучного каменю.

Кераміка — найпоширеніший матеріал. Матеріал має гарний шумопоглинання, має гарний вигляд, не створює проблем з доглядом.

Санфаянс — матеріал схожий за властивостями з керамікою, але має більш пористу структуру. Поверхню обробляють глянсовою глазур'ю для додання естетичного вигляду та брудовідштовхуючих властивостей.

Акрил — раковини з цього матеріалу легкі та міцні. Невеликі подряпини можна усунути в домашніх умовах.

Також умивальники виготовляються із загартованого скла підвищеної міцності. До особливостей таких виробів можна віднести стильний вигляд, різноманітність забарвлення та необхідність в ретельному прибиранні.

Камінь — умивальники з цього матеріалу привабливі, практичні та вічні в експлуатації, але дуже дорогі. При монтажі можуть виникнути труднощі через велику вагу.

Коли найкраще використовувати врізну раковину?

Виразний умивальник добре підходить для ванної з великою стільницею. Як правило, ми залишаємо під ним вільне місце або ставимо відповідні металеві шафи або кошик для білизни. Вбудована раковина не має широких країв, тому розмістивши її на стільниці, ми отримуємо багато місця для косметики та зручних аксесуарів. Такий умивальник не обов'язково повинен бути дуже великим, адже стільниця захищає від бризок на підлогу. Ціни теж не захмарні, тому ми можемо використовувати їх в бюджетному проекті. Вони підходять для туалетів та громадських ванних кімнат, де нам не потрібно занадто багато меблів.

Вбудована раковина на стільницю

Комфортний розмір раковини

Розмір раковини для ванної надзвичайно важливий. Стандартні ширини вироби 40 - 70 см, а довжина (відстань від переднього краю до заднього) - від 40 до 55 см. Але в продажу можна знайти безліч нестандартних моделей, ширина яких може бути від 30 до 120 см. Фахівці рекомендують залишати перед умивальником вільний простір не менше 70 см. З боків має бути близько 5 см. Для невеликих ванних кімнат до 4 кв. найкраще вибрати раковину шириною 40-50 см. Простір трохи більше — до 6 кв. вже дозволяє умивальники 60-70 см, а для кімнати понад 10 кв. умивальники від 70 см. Найкраще дотримуватися правила: чим вж е раковина, тим вона повинна бути глибше.

Переваги та недоліки

Підводячи підсумки, можна виділити основні переваги врізних раковин:

  • Звільняється місце на стільниці;
  • Витончений вигляд — сифон і труби залишаються прихованими;
  • Можливість встановлювати на будь-який тип стільниці, але краще матеріали з водостійкими характеристиками.

До недоліків віднесемо:

  • Менше місця для зберігання — замість ящиків під стільницею розміщується сифон.
  • Складніше підтримувати чистоту — в місці стику борту умивальника і стільниці, накопичується пил.


Акції магазину
Акції магазину
Скрыть
Служба підтримки Передзвоніть мені Чат Telegram Viber
×