Ласкаво просимо до нашого магазину! Бажаємо успішних покупок. Слава Україні! Героям Слава!
0
0800 331 092 Оформити замовлення 10:00-19:00 0800 331 092
або
Види змішувачів та їх особливості

Види змішувачів та їх особливості

Щоб вибрати якісний змішувач, необхідно проаналізувати особливості різних видів пристроїв. Крани для мийки поділяються на типи в залежності від конструкції, матеріалу, покриття і т. ін. Деякі види змішувачів для кухні незамінні в будинку активної господині, інші мають більш доступну ціну й підходять для використання у щадних умовах.

Конструктивні особливості механізму подачі води

Змішувачі за механізмом запуску подачі води діляться на два основні види: вентильні та кульові. Моделі з першої групи прості у використанні й добре піддаються ремонту. Такі вироби відмінно пристосовані до жорсткої та хлорованої води. Змішувачі другого типу оснащені кулею, при повороті якої регулюються температура та тиск потоку. Найчастіші поломки таких механізмів — знос ущільнювачів й ослаблення пружини.

Змішувач для мийки з висувною лійкою

Різновиди змішувачів за типом запуску подачі води:

  • з двома важелями - такі моделі мають два окремі вентилі для холодної й гарячої рідини. У разі поломки можна розібрати конструкцію та замінити зношений елемент;
  • з одним важелем - крани цього виду зручні у використанні й легко керуються поворотом ручки. Змішувачі з одним важелем чутливі до жорсткої води, тому їх бажано доповнювати фільтром грубого очищення;
  • з термостатом - сучасні вироби мають два вентилі, один з них відповідає за тиск води, інший — за регулювання температури рідини, яка при відкриванні крана не змінюється, поки ви не задасте її нове значення вручну;
  • сенсорні - для управління безконтактними видами змішувачів достатньо піднести руку до інфрачервоного датчика. Сенсорні крани мають сучасний дизайн і дозволяють економно витрачати воду. До їх недоліків можна віднести високу ціну.

Класичні кран-буксові вироби з двома вентилями діляться на черв'ячні й керамічні. Перший вид кухонних змішувачів оснащений штоком, який повертається до сідла клапана, внаслідок чого притискається прокладка та припиняється подача води. Найчастіше поломка конструкції виникає через перетирання ущільнювача й усувається шляхом його заміни. У змішувачах з керамічними дисками тиск води регулюється шляхом зміни величини просвіту між цими деталями. Крани такого виду надійні та зручні в застосуванні, але при поламанні однієї запчастини зазвичай доводиться міняти весь виріб загалом.

Особливості змішувачів із різними видами корпусу

Хромований змішувач з лійкою

Статичні змішувачі мають нерозбірний корпус і рухливий злив, необхідний для зміни напрямку струменя. Така конструкція надійна й ремонтопридатна, до її недоліків користувачі найчастіше відносять занадто сильний потік води. Слабкими місцями змішувачів з литим корпусом є знос кріпильного кільця та розхитування зливу.

Рухливі крани економно витрачають воду й мають джойстик, встановлений у зручному положенні, що дозволяє рівномірно змішувати холодну та гарячу рідину. До особливостей цього виду змішувачів належить плавна робота зливу, який надійно закріплюється на оптимальній висоті. Щоб кран рідше виходив з ладу, необхідно періодично міняти зношені ущільнювачі в рухомій частині корпусу.

Типи змішувачів для кухні в залежності від додаткових функцій:

  • крани на дві води. Моделі цього виду, наприклад GROHE BLUE 33251000, можуть використовуватися для подачі фільтрованої й водопровідної рідини, не змішуючи при цьому потоки з різних джерел;
  • з аератором. Вироби з такою насадкою насичують струмінь повітрям. Це дозволяє істотно скоротити витрату води;
  • з висувною лійкою. До корпусу таких моделей вбудовується гнучкий шланг, який у разі потреби можна витягнути, щоб наповнити ємність за межами раковини, помити габаритний посуд і т. ін. Змішувачі з висувним зливом — відмінний вибір для мийок з декількома чашами.

Високий кран рекомендується використовувати для глибокої раковини (від 16 см). Якщо чаша буде мілкою, при ввімкненні потужного струменя вода може розбризкуватися. При виборі змішувача з Г-подібним зливом віддавайте перевагу високим виробам, тому що під низьким краном незручно мити великий посуд. Моделі з корпусом у вигляді дуги дозволяють зі зручністю піднести під струмінь об'ємну каструлю, навіть якщо мийка не надто глибока.

Види змішувачів у залежності від матеріалів

У ролі зовнішньої оболонки змішувачів найчастіше виступають хром і емаль. Покриття першого виду славиться антикорозійними властивостями та стійкістю до зносу. Щоб не залишати на крані подряпин, не варто чистити його жорсткими скребками та порошками з абразивними речовинами. Емальовані змішувачі привертають увагу широким спектром відтінків, у порівнянні з хромованими. Активна експлуатація та агресивні чистильні засоби негативно впливають на вигляд виробів.

Види кранів для кухні за матеріалом корпусу:

  • сталеві - змішувачі з нержавійки варто вибирати для активного використання. Корпус з міцного матеріалу витримує часті навантаження та довго не втрачає привабливого вигляду. Сталевий змішувач не потребує додаткової обробки для захисту від вологи, тому що навіть при частому контакті з водою не покривається іржею. Незважаючи на міцність матеріалу, крани з нержавіючої сталі не варто чистити металевою щіткою, тому що це може призвести до появи подряпин на гладкому покритті;
  • латунні - особливістю цього виду є поєднання високої якості й доступної ціни. Ступінь стійкості до корозії виробів залежить від типу покриття. Недобросовісні виробники можуть комплектувати змішувачі деталями з дешевих матеріалів, тому при купуванні крана перевірте його на вагу: латунь – досить важкий метал;
  • силумінові - цей варіант вважається одним із найбільш бюджетних, але недовговічних. Встановити силуміновий змішувач можна на дачі, де він буде використовуватися рідко. Основним ворогом таких кранів є гаряча вода;
  • гранітні - при дбайливому догляді композитні змішувачі будуть довго радувати вас естетичним виглядом. Такі вироби (FRANKE ACTIVE PLUS DOC 115.0373.884, TELMA MIS68-80 та ін.) стануть чудовим доповненням для гранітної мийки.
Чорний гранітний змішувач

Пластикові змішувачі — відмінний вибір для тимчасового використання, наприклад на дачі. Цей матеріал стійкий до впливу вологи й домішок у воді, не іржавіє та має низьку ціну. Невисока міцність робить пластикові змішувачі невдалим варіантом для активного використання.



Акції магазину
Акції магазину
Скрыть
Служба підтримки Передзвоніть мені Чат Telegram Viber
×