0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Види змішувачів та їх особливості

Види змішувачів та їх особливості

Щоб вибрати якісний змішувач, необхідно проаналізувати особливості різних видів пристроїв. Крани для мийки поділяються на типи в залежності від конструкції, матеріалу, покриття і т. ін. Деякі види змішувачів для кухні незамінні в будинку активної господині, інші мають більш доступну ціну й підходять для використання у щадних умовах.

Конструктивні особливості механізму подачі води

Змішувачі за механізмом запуску подачі води діляться на два основні види: вентильні та кульові. Моделі з першої групи прості у використанні й добре піддаються ремонту. Такі вироби відмінно пристосовані до жорсткої та хлорованої води. Змішувачі другого типу оснащені кулею, при повороті якої регулюються температура та тиск потоку. Найчастіші поломки таких механізмів — знос ущільнювачів й ослаблення пружини.

Змішувач для мийки з висувною лійкою

Різновиди змішувачів за типом запуску подачі води:

 • з двома важелями - такі моделі мають два окремі вентилі для холодної й гарячої рідини. У разі поломки можна розібрати конструкцію та замінити зношений елемент;
 • з одним важелем - крани цього виду зручні у використанні й легко керуються поворотом ручки. Змішувачі з одним важелем чутливі до жорсткої води, тому їх бажано доповнювати фільтром грубого очищення;
 • з термостатом - сучасні вироби мають два вентилі, один з них відповідає за тиск води, інший — за регулювання температури рідини, яка при відкриванні крана не змінюється, поки ви не задасте її нове значення вручну;
 • сенсорні - для управління безконтактними видами змішувачів достатньо піднести руку до інфрачервоного датчика. Сенсорні крани мають сучасний дизайн і дозволяють економно витрачати воду. До їх недоліків можна віднести високу ціну.

Класичні кран-буксові вироби з двома вентилями діляться на черв'ячні й керамічні. Перший вид кухонних змішувачів оснащений штоком, який повертається до сідла клапана, внаслідок чого притискається прокладка та припиняється подача води. Найчастіше поломка конструкції виникає через перетирання ущільнювача й усувається шляхом його заміни. У змішувачах з керамічними дисками тиск води регулюється шляхом зміни величини просвіту між цими деталями. Крани такого виду надійні та зручні в застосуванні, але при поламанні однієї запчастини зазвичай доводиться міняти весь виріб загалом.

Особливості змішувачів із різними видами корпусу

Хромований змішувач з лійкою

Статичні змішувачі мають нерозбірний корпус і рухливий злив, необхідний для зміни напрямку струменя. Така конструкція надійна й ремонтопридатна, до її недоліків користувачі найчастіше відносять занадто сильний потік води. Слабкими місцями змішувачів з литим корпусом є знос кріпильного кільця та розхитування зливу.

Рухливі крани економно витрачають воду й мають джойстик, встановлений у зручному положенні, що дозволяє рівномірно змішувати холодну та гарячу рідину. До особливостей цього виду змішувачів належить плавна робота зливу, який надійно закріплюється на оптимальній висоті. Щоб кран рідше виходив з ладу, необхідно періодично міняти зношені ущільнювачі в рухомій частині корпусу.

Типи змішувачів для кухні в залежності від додаткових функцій:

 • крани на дві води. Моделі цього виду, наприклад GROHE BLUE 33251000, можуть використовуватися для подачі фільтрованої й водопровідної рідини, не змішуючи при цьому потоки з різних джерел;
 • з аератором. Вироби з такою насадкою насичують струмінь повітрям. Це дозволяє істотно скоротити витрату води;
 • з висувною лійкою. До корпусу таких моделей вбудовується гнучкий шланг, який у разі потреби можна витягнути, щоб наповнити ємність за межами раковини, помити габаритний посуд і т. ін. Змішувачі з висувним зливом — відмінний вибір для мийок з декількома чашами.

Високий кран рекомендується використовувати для глибокої раковини (від 16 см). Якщо чаша буде мілкою, при ввімкненні потужного струменя вода може розбризкуватися. При виборі змішувача з Г-подібним зливом віддавайте перевагу високим виробам, тому що під низьким краном незручно мити великий посуд. Моделі з корпусом у вигляді дуги дозволяють зі зручністю піднести під струмінь об'ємну каструлю, навіть якщо мийка не надто глибока.

Види змішувачів у залежності від матеріалів

У ролі зовнішньої оболонки змішувачів найчастіше виступають хром і емаль. Покриття першого виду славиться антикорозійними властивостями та стійкістю до зносу. Щоб не залишати на крані подряпин, не варто чистити його жорсткими скребками та порошками з абразивними речовинами. Емальовані змішувачі привертають увагу широким спектром відтінків, у порівнянні з хромованими. Активна експлуатація та агресивні чистильні засоби негативно впливають на вигляд виробів.

Види кранів для кухні за матеріалом корпусу:

 • сталеві - змішувачі з нержавійки варто вибирати для активного використання. Корпус з міцного матеріалу витримує часті навантаження та довго не втрачає привабливого вигляду. Сталевий змішувач не потребує додаткової обробки для захисту від вологи, тому що навіть при частому контакті з водою не покривається іржею. Незважаючи на міцність матеріалу, крани з нержавіючої сталі не варто чистити металевою щіткою, тому що це може призвести до появи подряпин на гладкому покритті;
 • латунні - особливістю цього виду є поєднання високої якості й доступної ціни. Ступінь стійкості до корозії виробів залежить від типу покриття. Недобросовісні виробники можуть комплектувати змішувачі деталями з дешевих матеріалів, тому при купуванні крана перевірте його на вагу: латунь – досить важкий метал;
 • силумінові - цей варіант вважається одним із найбільш бюджетних, але недовговічних. Встановити силуміновий змішувач можна на дачі, де він буде використовуватися рідко. Основним ворогом таких кранів є гаряча вода;
 • гранітні - при дбайливому догляді композитні змішувачі будуть довго радувати вас естетичним виглядом. Такі вироби (FRANKE ACTIVE PLUS DOC 115.0373.884, TELMA MIS68-80 та ін.) стануть чудовим доповненням для гранітної мийки.
Чорний гранітний змішувач

Пластикові змішувачі — відмінний вибір для тимчасового використання, наприклад на дачі. Цей матеріал стійкий до впливу вологи й домішок у воді, не іржавіє та має низьку ціну. Невисока міцність робить пластикові змішувачі невдалим варіантом для активного використання.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть