0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Ефективні способи боротьби з цвіллю у ванній кімнаті

Ефективні способи боротьби з цвіллю у ванній кімнаті

Цвіль у ванній кімнаті — загроза Вашому здоров'ю. Ванна кімната — саме вологе місце у квартирі, в цих умовах на поверхнях стін і стелі може з'явитися грибок. У статті розповідається, як попередити небажану появу грибка і як позбутися від цвілі у ванній, якщо вона все ж з'явилася. Навіть дуже хороша витяжка не є гарантією, що цвіль не з'явитися в ванній кімнаті, особливо якщо у Вас велика сім'я і тому ванній користуються досить часто.

Причини появи

Спори чорної цвілі присутні в кожній кімнаті. Але для появи проблеми необхідні дві умови: тепло і волога. Система опалення та постійна вологість стимулюють розвиток мікроорганізмів. З крихітних чорних плям мікроорганізми швидко розростаються в великі колонії.

  Серед інших причин появи грибка:
 • погана вентиляція — застояне тепле і вологе повітря відмінно підходить для розмноження бактерій;
 • погана гідроізоляція підлоги, стін і стелі — не оброблені належним чином вони сиріють, даючи цвілі живильне середовище.

Вентиляція у ванній кімнаті

Грибок з'являється не тільки на поверхні стін і стелі, але і на меблях, задній панелі пральної машини, нижній частині душового піддона і в інших важкодоступних місцях ванної кімнати. Спровокувати його бурхливе зростання можуть підтікання води з труб і сантехнічного обладнання. Вода постійно капає на підлогу, створюючи сприятливе живильне середовище.

Чим небезпечна чорна цвіль у ванній?

Різновидів грибка дуже багато. В умовах міських квартир найбільше занепокоєння доставляє чорна цвіль. Її спори з'являються на цегляній стіні, пластику, склі або фарбі. Крім неприємного зовнішнього вигляду чорна цвіль руйнує поверхню стін ванної кімнати. Крім зовнішніх неприємностей, цвіль сприяє захворюванню дихальних шляхів, викликає алергічні реакції, дерматити. Спори цвілі, що знаходяться в повітрі, проникають в легені людини, розмножуються і накопичуються там, викликаючи загальну інтоксикацію.

Цвіль у ванній кімнаті

Способи усунення

Грибок цвілі — це живий організм, тому просто витерти її мокрою ганчіркою не вийде. Залежно від масштабу поширення цвілі може знадобитися механічне, хімічне очищення або повне видалення верхнього шару поверхні. Приступаючи до очищення, необхідно змочити запліснявілі ділянки водою, щоб спори не потрапили в повітря або на інші покриття. Потім сталевою щіткою або металевим скребком видалити уражену ділянку. Грибниця проникає глибоко в структуру поверхні, тому видаляти матеріал потрібно до неураженого шару. Зачищені місця необхідно обробити антисептиком. При цьому препарати наносять не тільки на видимі ділянки зараження, а й навколо них, щоб зупинити можливе поширення цвілі. Обробляти проблемні місця необхідно два-три рази, повторюючи процедуру після повного висихання препарату. Якщо зараження проникло всередину стін, ремонту не уникнути. Доведеться позбавлятися від зараженої плитки і обробляти всі поверхні протигрибковими засобами.

Чистка ванної кімнати від цвілі

Іншим способом очищення зараженого приміщення від грибка є обробка його за допомогою ультрафіолетової лампи. Під дією її променів спори цвілі гинуть. При використанні такої лампи потрібно дотримуватися певну техніку безпеки: з кімнати видалити домашніх тварин і винести всі рослини. Порівняно нова зброя — шашка-іонізатор. Завдяки активній речовині (іони срібла) дим, що виділяється при горінні шашки, вбиває небезпечні спори. Препарат можна застосовувати в будь-яких ванних кімнатах.

Засоби від цвілі у ванній кімнаті

Оскільки проблема існує давно, хіміки знайшли способи, як боротися з небезпечним ворогом. У наших магазинах можна підібрати засоби, за допомогою яких цвіль прибирається назавжди. У продажу є як спеціальні препарати, призначені для санітарної обробки заражених ділянок, так і побутові універсальні засоби широкого призначення.

Спеціальні препарати

Бактерицидні препарати в боротьбі проти мікроорганізмів безсилі. Вони діють на бактерії, а не на гриби. Тому для очищення ванній вибирають протигрибкові речовини. За складом вони бувають, як на водній так і на масляній основі. Одні препарати призначені для знищення грибниці, а інші — для створення на поверхні плівки, яка перешкоджає її виникненню і розвитку. При виборі відповідного засобу потрібно з огляду на матеріал поверхні, яка буде оброблятися. Оскільки до складу препаратів входять сильнодійні речовини, важливо дотримуватися правил безпеки. Якщо це концентрат, то потрібно розводити його в зазначених пропорціях. При роботі необхідно використовувати гумові рукавички, окуляри та респіратори.

Народні засоби

Через брак промислових препаратів можна використовувати рецепти, випробувані в народі.

  Отже, чим відмити цвіль:
 • Мідний купорос. Щоб видалити цвіль у ванній можна використовувати розчин купоросу, приготований своїми руками. Приготування розчину стандартне: на 5 літрів води необхідно розвести 50 грамів мідного купоросу. Важливо дотримуватися правил безпеки й використовувати респіратор і печатки.Прі можливості, на час обробки поверхонь забрати з будинку дітей. Обробляти стіни та підлогу потрібно пензликом. Краще брати невеликий пензлик, щоб не розбризкувати засіб і не потрапляти собі на одяг або шкіру. На місцях постійної появи чорних плям цвілі необхідно нанести товстіший шар. Змити чистою водою з використанням губки через 3-3,5 години. Потім ванну кімнату обов'язково провітрити;
 • Хлор. Побутові речовини на його основі ефективні в боротьбі з цвіллю. У них міститься агресивний компонент, що знищує більшість грибків;
 • Столовий оцет, 6-9% розчин — відмінний антисептик. Губкою або ганчіркою, змоченою в не розбавленому оцті, протерти проблемну зону, залишити до повного висихання. Потім промити поверхню водою і добре провітрити кімнату;
 • Порошок бури. Природний мінерал має гарні антисептичні властивості. Сумішшю з 1 склянки бури та 2,5 л води можна почистити запліснявілу ділянку. Після повного висихання сухою тканиною прибрати виступили кристали. Якщо зона ураження велика, можна обприскати її розчином з 1 склянки бури та 4 л води;
 • Харчова сода - це прекрасний антисептик. Крім того вона абразивна, внаслідок чого дає можливість не тільки видалити грибок у ванній, а й очистити поверхні від забруднень від мила, води та інших слідів. Для приготування засобу, потрібно соду насипати в пластикову тару і залити оцтом. Отриманою піною потрібно прочистити всі поверхні. Куточки ванної, шви між плитками, труби та інші важкодоступні елементи рекомендується почистити за допомогою зубної щітки. Після використання поверхню необхідно промити чистою водою, щоб змити соду, яка при висиханні утворює білі розводи та патьоки;
 • Перекис водню. Недорога і нетоксична рідина, яку можна знайти в аптеці. Цим засобом можна чистити кольорові поверхні тому, що можливо відбілювання поверхні;
 • Нашатирний спирт. Добре підходить для обробки щільних твердих покриттів (скла, керамічної плитки). Розбавляється в пропорції 1: 1 з водою і наноситься на стіну пульверизатором або губкою. Через кілька годин його можна змити водою. Чи не застосовується для пористих матеріалів (дерева, бетону, гіпсокартону).

Народні засоби від цвілі

Як уникнути появи цвілі?

Простіше попередити проблему, ніж потім боротися з цвіллю у ванній.

  Щоб захистити приміщення, потрібно дотримуватися таких умов:
 • забезпечити хорошу вентиляцію — якщо природна не справляється із завданням, необхідно встановити додаткову;
 • підтримувати низький рівень вологості — встановити додаткові електричні радіатори, теплі підлоги або осушувачі повітря;
 • дуже важливо на стадії ремонту обробити всі поверхні антигрибковим засобом, а стики між стіною і сантехнікою — герметиком.

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам вивести цвіль і зберегти здоров'я вашої сім'ї.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть