0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Очищаємо затирку швів

Очищаємо затирку швів

Згодом затирка між плитками втрачає колишній вигляд. Існує кілька способів, щоб повернути поверхні колишню привабливість. Головне завдання — вибрати правильний.

Важливі правила очищення затирки

 • Суміші, що містять кислоти, наприклад оцтову, не можна використовувати на мармурі, травентіно і інших натуральних каменях, бо їх поверхня може втратити привабливість.
 • Не варто використовувати для чищення занадто жорсткі або металеві щітки. Це може привести до пошкодження як швів, так і плитки.
 • Розчини з лугами та кислотами, наприклад содою та оцтом, рекомендується готувати невеликими частинами, оскільки вони швидко вступають в реакцію і втрачають свої властивості.
 • Вибираючи засіб для чищення швів, необхідно уточнити, чи можна застосовувати засіб для кольорових затирок.
 • Перш ніж застосовувати засіб для чищення на всій поверхні, обов'язково перевірте його дію на невеликій ділянці, щоб переконатися в безпеці складу для даної затирання.

Чистимо шви плитки

З побутової хімії для чищення швів можна використовувати кисневі і хлорні відбілювачі. Для досягнення ефекту їх залишають на поверхні на півгодини, а в разі сильного забруднення — на годину.

Щоб відбілити шви, можна скористатися домашніми засобами. Є кілька простих і досить дієвих рецептів.

  Наприклад, можна змішати:
 • 1/3 склянки лимонного соку;
 • 1/2 склянки харчової соди;
 • 1/4 склянки 9% — ного оцту;
 • 7 склянок води.

Готувати відбілюючий розчин слід акуратно, тару брати глибоку, щоб під час реакції кислоти з содою він не перелився через край. Щіткою або губкою склад наносять на шов і залишають на 15 хвилин, після чого змивають водою.

Приготування суміші для чищення швів
  Також для відбілювання затирки можна використовувати суміш з:
 • 1/4 склянки перекису водню;
 • 3/4 склянки соди;
 • Столова ложкв засобу для миття посуду.

Отриману пасту потрібно рівномірно нанести на шви за допомогою щітки й залишити на деякий час. Це досить ефективний засіб, який справляється з багатьма видами забруднень, в тому числі з жирними плямами.


Якщо шви заповнені кольоровою затиркою, використовувати відбілюючі суміші не можна. В цьому випадку допоможе наступний спосіб: три частини соди змішують з частиною води, розподіляють склад із затірки. Далі розводять оцет з водою 1: 1, наливають розчин в розпилювач і наносять на оброблені содою шви. Розпочнеться хімічна реакція з появою пухирців. По її закінченні засіб можна змивати.

Чистимо затірку швів

Відновлення затирки швів

На жаль, не завжди можна повернути декоративний вигляд за допомогою миючих засобів. У деяких випадках не обійтися без радикальних заходів. Тут можливі два варіанти — відновлення і заміна затирки. Перший можна назвати скоріше хорошим способом, щоб відстрочити повну заміну. Він передбачає нанесення нового шару на вже наявний. Для цього шви обробляють спочатку грубим, потім дрібним наждачним папером, знезаражують і після цього наносять нову затирку.

Ефект буде досить швидким, менш витратним, але недовгим: знову взятися за інструменти доведеться вже через півроку.

Оновлення шва плитки

Застосовувати даний спосіб можна, якщо мова йде про розтріскування, механічних пошкодженнях або побутових забрудненнях швів. Якщо ж проблема пов'язана з появою грибка, спроби відновити покриття виявиться сізіфовою працею тому, що грибок дуже швидко проникає крізь затірку і знову проявляється на швах. В такому випадку точно не уникнути повного очищення між плиткового простору з подальшою обробкою антигрибковою рідиною.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть