0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Маленька ванна. Як правильно використовувати простір маленької ванної?

Маленька ванна. Як правильно використовувати простір маленької ванної?

Невелика ванна кімната не обов'язково повинна бути кімнатою, в якій ви будете відчувати напади клаустрофобії. Вона може бути дійсно функціональною кімнатою у вашому домі. Що варто знати при плануванні маленької ванної? Як розмістити раковину, унітаз і душ в маленькій кімнаті?


Кілька ванних кімнат

Додаткова невелика ванна кімната на першому поверсі не тільки замінить туалет, але і вирішить проблему ранкових черг у великій родині, а при необхідності стане гостьовою ванною. Розташована недалеко від входу, кімната буде зручною протягом дня: ви можете прийняти швидкий душ після повернення з роботи або після стрижки газону. Якщо сімейна ванна кімната занадто мала, щоб в ній можна було розмістити душ на додаток до ванни, ви можете виділити невелику кімнату для другої ванної кімнати.

Невелика ванна кімната

Душ — з піддоном або без?

Без душового піддона — у невеликій ванній кімнаті душ розміщується в кутку кімнати, а якщо кімната вузька або має поглиблення — між двома стінами. Необхідно передбачити дренажну решітку в підлозі. Мінімальна площа під душ — 70x70 см, ця площа достатня для організації настінного душа і зливу в підлозі з відповідним ухилом.

Душова кабіна без піддону

Душ з душовим піддоном — навіть найменший душовий піддон (квадрат 70х70 см) з фіранкою не обмежує свободу руху під час купання, оскільки закривається кабіна того ж розміру. Стандартна глибина душового піддона складає 15-16 см, але піддон може бути глибше (21-28 см).

Душова кабіна — дорожче і вимагає більше місця, ніж душова кабіна без піддона. Якщо замість квадратної ви виберете популярну п'ятикутну або напівкруглу кабіну, ви заощадите місце, але потрібно бути обережним — не всі кабіни зручні. Ті кабіни, які мають усічений кут (п'ятикутні) або злегка закруглений край, мають менше місця в середині, ніж у квадратної кабіни. Маленькі кімнати змушують йти на компроміс, але ви повинні пам'ятати що цей компроміс не може бути за рахунок зручності користування душем. Перед покупкою маленької кабіни, ви повинні перевірити чи достатньо для вас волі руху, коли ви закриваєте двері.

Душова кабіна

Чаша унітазу — на підлогу або підвісна?

Підвісні унітази. Вони встановлюються на інсталяціях захованих в стіні, завдяки чому сама інсталяція та резервуар для води невидимі. Їх все частіше вибирають, тому що в цьому випадку підлогу легше утримувати в чистоті. Якщо ви не продовжуєте монтажну стіну до стелі, над інсталяцією створюється полиця. Найменші унітази мають довжину 46 см. При плануванні підвісного унітазу важливо пам'ятати, що до довжини чаші необхідно додати ширину рами (від 12 см) і товщину гіпсокартону, загальна товщина складе 15-20 см. Ви повинні вибирати інсталяції під тип стіни. Одні призначені для кам'яних стін, досить міцні, щоб витримати навантаження на унітаз самостійно, а інші — працюють тільки при розподілі навантаження на профіль для стін.

Унітаз компакт — це унітаз, з зовнішнім бачком для води. Зазвичай ці унітази мають близько 67-70 см в довжину і 35-37 см в ширину. Нещодавно на ринку з'явилися компакти, розроблені спеціально для невеликих приміщень. Вони мають вертикальний випуск, тому їх можна встановити ближче до стіни. Такі унітази-компакти мають всього 60 см в довжину. Ви також можете вибрати змішані рішення: унітаз встановлений на підлозі, з прихованним бачком в стіні.

Раковина — не дуже маленька!

Раковина в ванній кімнаті служить не тільки для миття рук, але і для інших видів діяльності, пов'язаних з щоденним туалетом — наприклад, для гоління. Ось чому вона не повинна бути дуже маленькою. Мінімальна ширина чаші у ванній кімнаті становить 45-50 см, а довжина 40 см. На ринку є кутові раковини — така раковина дозволить максимально використовувати кут кімнати, але, використовуючи її, ви постійно змушені дивитися на кут кімнати. Асиметричні кутові мийки — найкраще рішення. Стоячи перед раковиною, ми повертаємося швидше до стіни, ніж до кута.

Варто знати

Сантехніка, включаючи настінні змішувачі повинні бути встановлені на відповідній висоті:

  • умивальник — 85-110 см над підлогою;
  • настінний змішувач для раковини — 25-35 см над раковиною;
  • душова головка душа — 180-200 см над підлогою.

Вікна та двері, теж потрібно взяти до уваги. Згідно з правилами, двері ванної кімнати повинна відкриватися назовні та не повинні бути менше ніж 80 см. На стіні над раковиною має бути достатньо вільного місця, щоб повісити дзеркало або дзеркальна шафа.

Немає місця для біде?

Функції біде в маленькій ванній кімнаті може виконувати унітаз з сидінням в якому передбачена функція біде. Якщо сидіння унітазу знаходиться поруч з раковиною, функцію біде можна організувати за допомогою гігієнічного душу зі змішувачем встановленим на умивальнику. Якщо унітаз і раковина рознесені рекомендуємо використовувати гігієнічний душ з настінним змішувачем.

Гігієнічний душ

Як оптично збільшити маленьку ванну?

Дзеркало, розкішні, прозорі та напівпрозорі матеріали оптично збільшать розмір маленької кімнати. У невеликих ванних кімнатах краще не використовувати велику плитку, не використовуйте плитку з великими візерунками або з чіткими лініями. В інтер'єрі використовуйте яскраві кольори. Перед входом найкраще встановити умивальник з дзеркалом, якщо встановити душову кабіну перед входом у вас буде враження, що в кімнаті тісно.

Ванна кімната з великим дзеркалом

Вентиляція.

Ванна кімната повинна мати вентиляцію в залежності від обсягу кімнати:

  • якщо кімната менше ніж 6,5 м³ — необхідна механічна вентиляція;
  • якщо кімната більше — можна обмежитися припливною вентиляцією, але роботі припливної вентиляції може допомогти установка невеликого вентилятора.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть