0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Ванна кімната на горищі

Ванна кімната на горищі

Раніше горище будинку залишалося невикористаним. В останні десятиліття наші будинки стали проектувати таким чином, щоб максимально використовувати простір, в тому числі на горище.


Кімнати зі скошеними краями стін мають своє особливе зачарування, тому все більше і більше людей розміщують ванну кімнату на горищі. Рішення розмістити ванну на горищі найкраще прийняти на етапі проектування будинку, щоб врахувати та, можливо, змінити розташування водопроводу і каналізації відповідно до потреб.

Ванна кімната на горищі

Ванна кімната з нахилом — на що звернути увагу?

Якщо необхідно використовувати простір під дахом, необхідно подбати про чудову тепло- і волого ізоляції даху, інакше використання спальні або ванної кімнати на горищі стане не можливим.

Також добре, якщо при плануванні ванної кімнати на горищі ми передбачимо мансардне вікно в проекті. Завдяки цьому ми отримаємо природне освітлення в кімнаті протягом дня, економлячи на електриці, а також на опаленні — в осінній та весняний період сонячні промені, що проходять крізь вікно, підвищать температуру до декількох градусів. Мансардне вікно також візуально розширює приміщення, і якщо ми помістимо під нього ванну, то зможемо ввечері розслабитися в теплій ванні, при світлі місяця або з видом на зірки. Слід пам'ятати, що у ванній кімнаті з великим нахилом стін не так просто розташувати радіатори. Саме тому підлога з підігрівом буде хорошим рішенням в такій ванній кімнаті.

Мансардне вікно у ванній кімнаті

Як ми вже згадували, хоча ванна кімната на горищі має свій неповторний шарм, вона являє собою досить складну архітектурну задачу через наявність скосів. Всі елементи обладнання повинні бути встановлені так, щоб їх використання було простим і зручним. Розміщуючи ванну кімнату на горищі, ви повинні не тільки врахувати площу підлоги, а й фактичний розмір корисної площі при мінімальній висоті 190 см. Чи означає це, однак, що похилі ділянки повинні бути порожніми? Звичайно, немає, вам просто потрібно грамотно встановити санітарно-гігієнічне обладнання і сантехніку.

Ванна кімната з ухилом — планування простору

Біля вертикальної стінки (тобто на низькій стіні, що з'єднує підлогу з похилим дахом) висотою до 110 см ми можемо встановити ванну, біде і унітаз. Людина, що сидить у ванні, має висоту близько 100-110 см, тому цього місця досить для зручної сидячої ванни. Однак, якщо ви хочете стояти в ванні — наприклад, витиратись після купання або приймати душ (особливо якщо ви встановлюєте перегородку) — ви повинні відмовитися від розміщення ванни в такому низькому місці.

Розстановка сантехніки у ванній на горищі

Краще в цьому випадку виділити біде та унітаз — для кріплення цих елементів кераміки у ванній кімнаті нам знадобиться стіна висотою 80 см у разі підлогового варіанту або 130 см у разі підвісного. Просто пам'ятайте, що висота стелі над сидінням унітазу і біде повинна складати 130 см (цього досить для нас в сидячому положенні), в той час як перед сантехкерамікою має бути простір висотою 200 см і мінімум 60 х 80 см, щоб легко вставати з унітаза або біде.

Щоб облаштувати ванну кімнату на горищі душовою кабіною, нам потрібно досить великий простір — близько 210 см. Сама кабіна має висоту близько 180-190 см, тому найкраще вибрати варіант без піддона зі зливом в підлозі або вибрати плоский піддон, що монтується на рівні плитки для підлоги. Найменші кабіни мають розміри 80 x 80 см, більш зручні 90 x 90 см, також варто знати, що менше кутового простору займають напівкруглі кутові кабіни.

Душова кабіна на горищі

Ви також можете замовити душові двері за розміром, тоді вони будуть ідеально відповідати потребам вашого інтер'єру. Крім того, необхідно врахувати простір перед кабіною — мінімум 90 x 100 см, щоб було комфортно входити та виходити з душу. Тому часто в ванних кімнатах на горищі зустрічаються кабіни, розташовані біля дверей (двері мають висоту 210 см).

Раковина також потребує значної кількості місця. Це правда, що верхній край раковини повинен бути встановлений на висоті 85 см від рівня підлоги, тому стіна такої висоти підійде для монтажу раковини, але це не гарантує зручного використання. Хоча, використовуючи умивальник, ми зазвичай схиляємося над ним, не зважаючи на це простір над краєм має бути вище 120 см.

Ви також можете встановити раковину на стійку, відсунувши її від самої стіни, і разом з тим звільнити місце для косметики і дрібничок. Якщо ви захочете повісити дзеркало над раковиною, то вам вже потрібна стіна висотою близько 190 см. Однак у ванній кімнаті на горищі ми можемо піти на компроміс і відмовитися дивитися в дзеркало, наприклад, під час миття рук, натомість поставити дзеркало в інше, більш зручне місце.

Хорошим рішенням для освоєння невеликого простору є установка пральної машини. Стандартна висота пральної машини становить 85 см, для її завантаження нам потрібен простір 150 см. Однак в тому місці, де ви випрямляєтеся перед пральною машиною, у вас повинна бути стеля висотою 200 см.

Якщо у ванній кімнаті на горищі, після того, як всі необхідні елементи обладнання встановлено, все ще є вільні місця, найкраще використовувати їх для різних типів шаф, полиць і сидінь. Якщо у вашій ванній кімнаті є дерев'яні балки, які зміцнюють стелю, ви можете повісити на них вішалки для рушників, халати або рослини, які будуть природним і надзвичайно привабливим прикрасою інтер'єру.

Полички у ванній кімнатіАкції магазину
Акції магазину
Скрыть