0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Як вибрати кухонну мийку?

Як вибрати кухонну мийку?

Одним з основних елементів кухонного обладнання є кухонна мийка, яку ми використовуємо практично у всіх кухонних операціях. При оформленні або ремонті кухні переконайтеся, що обрана мийка функціональна і відповідає дизайну інтер'єру.


Якщо ви перебуваєте на етапі вибору найбільш оптимальної кухонної мийки, ви повинні обов'язково з'ясувати, що пропонують основні виробники в цьому відношенні. Вибір величезний, тому варто систематизувати інформацію по цій темі. При пошуку правильної кухонного миття вам потрібно відповісти на кілька запитань, які, безумовно, допоможуть вам прийняти правильне рішення:

 • з якого матеріалу повинна бути зроблена мийка?
 • скільки чаш мені потрібно? яку форму вони повинні мати?
 • який тип монтажу підходить мені найбільше?
 • чи будуть корисні додаткові аксесуари до обраної кухонній мийці?

Якщо ви не можете однозначно відповісти на ці питання, вам необхідно поглибити ваші знання про доступні на ринку моделі мийок. Тільки тоді ви будете впевнені, що обрана, придбана і встановлена на вашій кухні мийка є найбільш придатною для вас.

Кухонна мийка

Матеріал мийки

Виробники пропонують мийки з різних матеріалів. У кожного з них є свої переваги та недоліки, але ви повинні вирішити, що для вас важливіше всього: довгий термін служби, зовнішній вигляд, відповідність інтер'єру кухні або фінансові міркування.

Ви можете вибрати з наступних типів кухонних мийок:

 • мийки з нержавіючої сталі;
 • гранітні мийки (композитна);
 • керамічні мийки.

Матеріал кухонних мийок

Нержавіюча сталь

Це дуже популярна і відносно недорога кухонна мийка. Вона доступна в багатьох розмірах і формах, що є безперечною перевагою, тому що ви можете легко вибрати оптимальну модель для вашої кухні. Поверхня мийки може бути гладкою з глянцем, гладкою матовою або з текстурою льону (так званий декор). У кожного з них є свої переваги та недоліки — гладка сталь більш схильна до подряпин, крім того, на поверхні залишаються плями від води (тому краще витирати мийку після сушки), в той час сталь з лляною текстурою кілька менш довговічна, ніж гладка сталь.

Мийки з нержавіючої сталі стійкі до корозії, хоча, купуючи такі мийки, слід звернути увагу на якість сталі — при використанні найдешевшої, в якій склад хрому часто нижче 13%, іржа може з'явитися через деякий час, більш того, такі мийки можуть бути схильні до деформації, наприклад, під впливом гарячої води.

Гранітна мийка (композитна)

Цей матеріал стає все більш і більш популярним, хоча він набагато дорожче в порівнянні з мийками з нержавіючої сталі. Покупці готові переплачувати через його довговічність, стійкість до подряпин і пошкоджень, а також з естетичних причин.

Гранітні мийки доступні в багатьох кольорах (червоний, синій, теракотовий, ...) і форм. Вони дуже тверді, а отже довговічні та стійкі до пошкоджень, тому виробники дають їм довгострокову гарантію (від 10 до 30 років!).

Їх також легко утримувати в чистоті, на них немає непривабливих плям, хоча під впливом рідин що погано відмиваються або продуктів, залишених в мийці надовго (таких як червоне вино, кава, ягоди), поверхня може знебарвлюватися. Щоб уникнути цього, просто швидко промийте раковину водою. Ви можете використовувати звичайне молоко або спреї для очищення гранітної мийки, слід пам'ятати що краще уникати засобів для чищення з хлором і аміаком.

Керамічна кухонна мийка

Це найдорожчий і довговічний варіант. Керамічні мийки цього типу навіть більш стійкі до ударів і подряпин, ніж гранітні мийки, вони не знебарвлюються, навіть якщо ви залишите продукти протягом тривалого часу в чаші. Ці мийки доступні в різних кольорах, хоча колірна палітра більш скромна, ніж в разі гранітних мийок. Ці мийки не дуже популярні через досить високу ціну.

Керамічна кухонна мийка

Форма і розмір кухонних мийок

Вибираючи кухонну мийку, ви повинні обов'язково думати про те, якого розміру (і скільки чаш вона повинна мати), щоб вона була належним чином адаптована як до пристрою кухні, так і до ваших очікувань. Для одних більш зручним і функціональним є кругла однокамерна мийка, для інших — прямокутна, наприклад з сушаркою, а для інших — трапецієвидна форма з чашею для ополіскування овочів.

Недарма є кілька місць де можна розмістити мийку — один варіант під вікном, а інший в кутку. Вибір форми також повинен залежати від функціональності чаші, отже, від того, в якій мірі ми маємо намір використовувати мийку і які додаткові завдання повинні бути виконані. По різному буде вибирати людина, яка рідко готує їжу вдома, в порівнянні з тим у кого велика сім'я.

Ось кілька порад, щоб вибрати найбільш оптимальну та функціональну форму мийки:

 • якщо ви часто готуєте — буде корисна велика мийка, бажано з камерою для миття фруктів і овочів:
 • якщо у вас велика кухня, ви можете дозволити собі встановити велику двокамерну мийку з крилом і чашею для ополіскування овочів і фруктів;
 • якщо у вас невелика кухня, виберіть мийку меншого розміру без крила, в цьому випадку вам доведеться ставити мокрі тарілки, наприклад, на сушарку на стільниці або ховати в шафу над мийкою;<.li>
 • мийка трапецієподібної форми краще всього підходить для кутового шафи, наприклад, однокамерна мийка з крилом і камерою для миття овочів і фруктів;
 • якщо ви рідко готуєте або часто користуєтеся посудомийною машиною — вам підійде проста однокамерна мийка;
 • якщо ви правша — для вас більш зручне розташування крила на лівій стороні (зазвичай ліва рука тримає брудну тарілку, а правої миють).

Монтаж кухонної мийки

Кухонну мийку краще розташувати між холодильником і плитою і тим самим отримати необхідну робочу поверхню для приготування їжі. Зазвичай в шафі під кухонною мийкою розміщують сміттєвий бак, який дуже практичний — відходи з чаші легко переносяться в сміття без зайвих плям на підлозі на вашій кухні.

Гранітна мийка

Мийки які доступні в нашому магазині відрізняються за типом монтажу, і вибір одного з них є лише питанням нашого особистого смаку:

 • На тумбу — вони прості в установці — їх розміщують безпосередньо на корпусі тумби без використання стільниці, але ви повинні пам'ятати, щоб необхідно вибрати мийку і шафа потрібного розміру (звичайна ширина шафи 80 см);
 • На стільницю — в даний час найбільш популярний тип монтажу — в шафі необхідно вирізати частину стільниці та в цей отвір вставляють чашу кухонного миття;
 • Під стільницю (або підвісна) - монтується знизу, при цьому монтажі мийка утворює загальну поверхню зі стільницею. В цьому випадку ви можете передбачити будь-яку кількість окремих чаш, розподілених по стільниці.

Корисні аксесуари для кухонної мийки

Якщо ви прийняли рішення встановити конкретну модель мийки, радимо вам підібрати аксесуари до цієї моделі. Ці аксесуари можуть бути дуже корисними при щоденному готуванні їжі:

 • піддон для фруктів і овочів;
 • дозатор для миючого засобу;
 • дошка для нарізання;
 • кошик для столових приладів і посуду.

Аксесуари для кухніАкції магазину
Акції магазину
Скрыть