Ласкаво просимо до нашого магазину! Бажаємо успішних покупок. Слава Україні! Героям Слава!
0
0800 331 092 Оформити замовлення 10:00-19:00 0800 331 092
або
Як розібрати змішувач: покрокова інструкція

Як розібрати змішувач: покрокова інструкція

Навіть купивши якісний змішувач, з часом може виникнути необхідність в його ремонті або заміні деяких деталей, адже вічного немає нічого. Пристрої відомих виробників нескладно відремонтувати самостійно без допомоги фахівців, особливо якщо ви впевнені у власних силах. Для цього варто підготувати необхідні інструменти, перекрити подачу води і зрозуміти, як розібрати змішувач. Складнощів в процесі не виникне, якщо дотримуватися порад професіоналів.

Як розібрати одноважільний змішувач

Кран з однією рукояткою має просту конструкцію. Його комплектуючі: гусак, поворотний важіль, гайка для фіксації, прокладка, кульовий механізм або керамічні пластини (наявність останніх складових залежить від виду виробу).

Конструкція змішувача для раковини

Розбирання кульового змішувача

У цих типах кранів температура і натиск води контролюються кульовим механізмом, який служить запірним елементом. При необхідності кульку можна замінити. Щоб розібрати одноважільний змішувач з таким механізмом, необхідно слідувати інструкції:

  1. Зняти декоративну заглушку (для моделей, в яких вона передбачена).
  2. Викрутити гвинт, котрий притискає поворотний регулятор. Він відповідає за з'єднання керуючого елемента зі штоком запірної арматури. Після цього треба зняти важіль.
  3. Відкрутити ковпачок, використовуючи ключ, і витягнути його. Це забезпечить доступ до кульки.
  4. Обережно витягнути запірний механізм, оскільки під ним можуть знаходитись тендітні пружини, що сприяють точному контролю температури і напору води.
  5. Викруткою дістати сідла клапана і пружини до них.
  6. Зняти гусак разом з поворотним блоком.
  7. Витягти, почистити або замінити при необхідності ущільнювальні кільця. Часто вони занадто тісно прилягають до основи, тому знадобиться плоска викрутка або ніж.
  8. Поміняти кульку.
Внутрішні елементи змішувача

При бажанні точніше визначити місце поломки треба включити воду на деякий час. Тоді можна простежити, звідки вона сочиться. При засміченні крана можна полагодити його швидше. Для цього доведеться зняти корпус, враховуючи вище наведені рекомендації, і очистити його спеціальним засобом. Речовина для чищення вибирається з урахуванням матеріалу виготовлення змішувача. Пристрої іноземних виробників мають ще під гусаком сіточку, яку варто прочистити зубною щіткою.

Розбирання змішувача з картриджем

Конструкція змішувача з картриджем

Якщо одноважільний кран, як наприклад GROHE MINTA 32917000, оснащений картриджем, в разі поломки керамічні пластини доведеться викинути. Замінити їх не можна. Але тішить одне — таке сантехнічне обладнання надійне, тому ламається воно рідко. В якості профілактичних заходів картридж можна чистити і змащувати. Там, де необхідно його витягти, слід спочатку зняти важіль (ми вже знаємо, як це робити). Далі треба викрутити декоративне хромоване кільце, а за ним — гайку, яка утримує картридж. Тепер можна потягнути деталь на себе і витягти її.

Якщо вода сочиться на з'єднанні носика з корпусом, варто замінити прокладки. Щоб це зробити, доведеться демонтувати важіль, хромоване кільце і зняти гусак.

Розбирання двовентильного змішувача

Конструкція двохвентильні змішувача

Розібрати змішувач самому ще простіше, якщо кожен водовідвід підключений до окремої рукоятки. Процедура полягає в таких діях:

  1. Зняття декоративної заглушки, викручування гвинта кріплення і витяг «баранчика».
  2. Відкручування декоративного ковпака ключем або рукою.
  3. Викручування і витяг крана-букси. Під ним знаходиться пластина або кільце. Їх обов'язково потрібно перевірити на чистоту і наявність пошкоджень.
  4. Процедура відключення виливу після відкручування накидної гайки.

Врахуйте, що навіть дрібна смітинка може спровокувати поломку змішувача. Перевіряти також потрібно цілісність корпусу.

Розбирання змішувача Grohe

Розбирання змішувача Grohe

Розбираються крани від різних виробників за схожою схемою. Але бувають нюанси. Наприклад, головна відмінність пристроїв від відомої німецької компанії «Грое», зокрема GROHE EUROSMART 3328120E, полягає в тому, що гнучкі підводки води фіксуються зсередини. Обертанням викрутити їх не вийде. Розбір змішувача своїми руками в цьому випадку передбачає такі дії:

  • зняття шестигранником ручки;
  • витяг ковпачка, який буває різьбовий або нерізьбовий;
  • витягування картриджа — для більшості моделей Grohe потрібно відкрутити два гвинти;
  • виштовхування пластикової проставки за допомогою викрутки;
  • зняття кілець ущільнювачів з гнучких підводок;
  • витяг фіксатора, який утримує підводку в корпусі.

Крім прокладок, відмінності в розбиранні змішувачів від різних виробників можуть полягати в різній кількості гвинтів, в типах необхідного робочого інвентарю і т. д.

Змішувач з термостатом

Змішувач прихованого монтажу

Щоб усунути несправності термостатичних змішувачів, краще звернутися до фахівця. По-перше, кожен виробник по-різному виконує схему підключення індикатора температури. По-друге, обладнання оснащене чутливими контактами, які можуть бути легко пошкоджені при неправильному розбиранні пристрою.



Акції магазину
Акції магазину
Скрыть
Служба підтримки Передзвоніть мені Чат Telegram Viber
×