Ласкаво просимо до нашого магазину! Бажаємо успішних покупок. Слава Україні! Героям Слава!
0
0800 331 092 Оформити замовлення 10:00-19:00 0800 331 092
або
Історія розвитку водопроводу, від кранів до сучасних змішувачів

Історія розвитку водопроводу, від кранів до сучасних змішувачів

Перебираючи сторінки історії, скромний кран для води ледь згадується. Тим не менш, цього винаходу, яке витримало випробування часом; фактично більше 4000 років! Найдавніший відомий на сьогодні водовід був виявлений у Пакистані при здійсненні розкопок Мохенджо-Даро. Вік трубопроводу становить більше 4000 років.

Тільки коли ви дивитеся на супутникову фотографію землі, ви згадуєте, як багато поверхні нашої планети зайнято водою, фактично 71%. Тим не менш, за оцінками вчених, 97,5% становить солона вода, і лише 2,5% прісна вода. 2,5% - це те, на що світ належить, щоб використовувати для купання і пиття. Більшість з нас вважають само собою зрозумілим, що отримати доступ до води , нам потрібно всього лише піти на кухню або ванну, і включити кран. Але так було не завжди. Отже, як був винайдений змішувач і як ми жили, перш ніж змішувачі стали невід`ємною частиною нашого повсякденного життя? Читайте далі, і ми розповімо вам усе, про історію змішувача.

Римська сантехніка

У Стародавньому Римі, за оцінками вчених, населення становило від півмільйона до мільйона осіб, і інженери Стародавнього Риму змогли забезпечити своїх громадян водопровідною водою. Це було досягнуто завдяки використанню мережі каналів і акведуків, які зберігали і доставляли воду. Латунні клапани, які встановлювали на кінці свинцевих труб, дозволили забезпечити водою громадські лазні (які були надзвичайно популярні) і невелика кількість будинків. Дивно, але кульові крани, які ми використовуємо сьогодні для управління потоком води, були дуже схожі на ті, які використовувалися римлянами тисячі років тому.

Давньоримські змішувачі

Темні століття

Після падіння Римської імперії в більшій частині Західної Європи багато системи та інфраструктури, які були побудовані і обслуговувалися римлянами, прийшли в непридатність. Західна Європа увійшла у період, відомий як темні століття, в цей період інфраструктура була більш простою і примітивною порівняно з Давнім Римом. Сантехнічні системи, розроблені римлянами, також більше не використовувалися, за винятком будинків представників вищого суспільства. Водопровід став вчорашньої новиною: звичайні люди використовували колодязі і струмки в якості джерела води.

18 століття: вода в крані

Довгий час вважалося, що миття тіла не так корисно, як чистка одягу, і лише у 18-му столітті це змінилося. Коли італійський ентомолог Агостіно Бассі підтвердив мікробну теорію хвороб, вона змінила все, його відкриття з`явилося в період, коли міста почали бурхливо зростати, що привело до створення систем водопостачання . Використання прилеглих річок стало недостатньо, щоб впоратися з попитом, тим більше що річки стали забруднюватися промисловими відходами і стічними водами. На початку 1800-х років Європа боролася з епідеміями холери і черевного тифу, в результаті яких загинули тисячі людей. Після того, як розслідування причин захворювань було завершено, з`ясувалося, що стан водопостачання відіграє важливу роль.

У 18 столітті були винайдені перші гвинтові водопровідні крани у тому вигляді, якими ми їх звикли бачити. Цей винахід належить англійському механіку Джозеу Брама.

Інженер з водопостачання Томас Хокслі спроектував у 1831 році першу у Великобританії систему водопостачання, яка могла подавати воду при постійному високому тиску. Це дозволило уникнути попадання забруднень в воду з мережі. Це було одкровенням, бо це означало, що вода стала доступна одним простим поворотом крана. Але його винахід ще протягом кількох десятиліть залишалося незатребуваним, поки його не попросили керувати проектами з водопостачання по всій Великобританії після того, як тисячі людей загинули в результаті іншої епідемії холери. Хокслі був також запрошений в такі країни, як Бразилія, Данія і Швеція, і був удостоєний за допомогу у вирішенні їх проблем зберігання і розподілу води.

Київський водопровід

Перша міська водопровідна система в Москві з`явилася в 1804 році. У Києві створенням водопровідних мереж займався інженер Аманда Струве. Йому вдалося переконати домовласників в необхідності водопроводу. В 1870 році він уклав з містом контракт, згідно з яким повинен був побудувати водопровід і систему газового освітлення. У 1871 році Струве заснував Київське товариство водопостачання, яке отримало монопольне право на забезпечення Києва водою. Початок будівництва відбулося 22 травня 1871 року. Менше ніж за рік перша черга водогону була побудована. Її загальна довжина склала 24 кілометри, а охопила 147 будинків у центрі Києва.

Чиста вода для всіх

Протягом більшої частини 19-го століття водопровідна вода була розкішшю, доступною лише небагатьом обраним, хоча це стало змінюватися до кінця 1800-х років. У великих містах жителі звикли використовувати воду з річок, яка, як ви можете собі уявити, призвела до поширення хвороб і призвела до тисяч передчасних смертей.

В якості доказів наведемо дати початок будівництва централізованого водопостачання в різних містах світу:
Нью Йорк, 1799 рік;
Москва - 1804 рік;
Лондон - 1839 рік;
Одеса - 1849 рік;
Київ - 1872 рік;
Мінськ - 1874 рік;
Ялта - 1874;
Херсон - 1886 рік;
Пекін - 1910 рік.

Поява гарячої води в крані

Коли використовувалися перші крани, завжди був один для холодної води, а інший для гарячої. Однак це змінилося в 1880 році, коли винахідник з Нью-Брансвік Томас Кемпбелл винайшов змішувач. Це функція, яка існує сьогодні, дозволяючи гарячій і холодній воді виходити з єдиного випускного отвору, щоб досягти правильного температурного балансу. Перший механізм являв собою прилад з набором кранів, з допомогою яких відбувається окрема подача холодної та гарячої води, а на виході в процесі змішування виходила вода потрібної температури.Хоча це стало нормою для всього світу, в Британії, де сильні традиції, - в основному зберегли вірність старим стилем з двох кранів для однієї раковини або ванни. Фактично, це сталося через закон, який забороняв змішування гарячої і холодної води, оскільки побоювалися, що нагріта вода (зберігається в резервуарі) може забруднити основне джерело води. І тому, навіть в наш час в багатьох будинках Великобританії все ще встановлені окремі крани гарячої та холодної води.

Традиційні змішувачі

Справжнім прогресом в області сантехнічного обладнання є винахід одинважільного змішувача з кульовим краном. Сьогодні така модель змішувача є найбільш поширеною і популярною в силу своєї практичності і надійності. Батьком цього винаходу є виходець Вірменії, конструктор Алекс Манукян, який подарував світу кран, що відкривається однією рукою.

Змішувачі з подачею кип`яченої води

Сьогодні ви також можете купити кухонний кран, який пропонує фільтровану, киплячу, газовану воду, надаючи людям набагато більше різноманітності, ніж вони коли-небудь мали раніше.

На сьогодні, нам вдалося подолати безліч проблем, пов`язаних із забезпеченням доступу до чистої питної води у власному будинку. Це зайняло кілька тисяч років, але ми вирішили цю задачу. Звичайно, у світі все ще залишається багато місць, де люди не можуть користуватися такого роду зручністю, і ми можемо тільки сподіватися, що зможемо вирішити ці проблеми, оскільки доступ до чистої води є основним правом людини.



Акції магазину
Акції магазину
Скрыть
Служба підтримки Передзвоніть мені Чат Telegram Viber
×