0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Види змішувачів по типу управління

Види змішувачів по типу управління

Змішувач — не тільки прикраса для ванної кімнати або кухні. Це перш за все функціональний елемент. Тому велике значення мають його експлуатаційні характеристики. Безпосередньо на них впливають типи управління на змішувачі. Вони визначають зовнішній вигляд крана, термін його служби, комфортне користування при митті посуду, умиванні або виконанні інших гігієнічних процедур. Тому, вибираючи відповідне сантехнічне обладнання, необхідно визначити свої вимоги до нього.

Змішувачі з одним важелем

Одноважільний змішувач для ванни

Найпростіші в експлуатації і одночасно привабливі — одноважельні пристрої. Такі моделі найбільш популярні, оскільки управляються за допомогою єдиного важеля. Всього один рух дозволяє включити/вимкнути воду. Піднімаючи або опускаючи важіль, можна регулювати її напір. При повороті вправо/вліво контролюється температура. Змішувачі з одним важелем оснащуються різними регулюючими механізмами:

 1. З керамічним картриджем, наприклад, змішувач для кухні HANSGROHE FOCUS E2 31806000. В його основі знаходяться відполіровані пластинки, які щільно прилягають одна до одної. Але домішки, котрі знаходяться у воді, все одно можуть потрапляти між них, через що кран починає протікати. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати фільтр грубої очистки води.
 2. Із затворним кульовим механізмом. У такому пристрої за потрібну температуру і натиск відповідає спеціальний металевий модуль з отворами. Це проста, але дорога в обслуговуванні та ремонті конструкція. У разі поломки доведеться міняти кульовий механізм повністю. Щоб забезпечити довгий термін служби крана, потрібно також встановити очищаючий фільтр для води, що дозволить запобігти потраплянню в нього солей і різних твердих частинок.

Особливо комфортно користуватися одноважільним змішувачем на кухні. При необхідності відкрити воду можна ліктем або одним мізинцем. Крім зручності в експлуатації, виділяють такі переваги моделей:

 • невеликий розмір — завдяки відсутності вентилів змішувачі виглядають компактно;
 • простота монтажу — установку може виконати навіть людина без спеціальних знань.

Економними одноважільні пристрої назвати складно. Доведеться постійно контролювати себе, щоб не отримувати великі рахунки за воду. Але в якісних моделях, наприклад, змішувачах від Grohe, достатньо однієї рукою виставити потрібні натиск і температуру. При наступному включенні параметри залишаться незмінними. Такий механізм схильний до несправностей. Виробник заздалегідь визначає приблизну кількість відкриттів і закривань, яку може витримати пристрій.

Двовентильні змішувачі

Двохвентильний змішувач для кухонного миття

Першими на ринку сантехнічного обладнання з'явилися двовентильні крани, які управляються двома незалежними рукоятками. Такі моделі підходять для приміщень, виконаних в класичному або ретро-стилі. Сьогодні виробники пропонують широкий асортимент змішувачів з двома вентилями, тому підібрати підходящий варіант можна і під будь-який інший стиль. Переваги пристроїв:

 • довговічність — забезпечується за рахунок роздільної подачі води, що знижує навантаження на систему;
 • більш точне регулювання температури і натиску води, ніж в одноважільних кранах;
 • легкість обслуговування і ремонту — всі дії користувач може виконати самостійно;
 • доступність — двовентильні моделі коштують дешевше в порівнянні з іншими пристроями.

Регулюючий механізм такого змішувача — кран-букса, який буває двох видів: з гумовими прокладками або керамічними дисками. Остання група, представником якої є GROHE GRANDERA 21107000, відрізняється довговічністю, оскільки моделі стійкі до стирання. Гумові прокладки зношуються швидко, що вимагає частої їх заміни. Це тягне за собою додаткові витрати.

Визначаючи найбільш економічні види управління на змішувачі, багато хто відносить до них двовентильні моделі. Але це спірне питання. З одного боку, точні настройки дозволяють скорочувати кількість споживання води. З іншого — щоб відрегулювати потрібну температуру і натиск, потрібно витратити час, що складно назвати раціональним підходом. Одного руху тут не буде достатньо.

Змішувачі-термостати

Чорний термостатичний змішувач

Хоча термостатичні крани з'явилися порівняно недавно, вони встигли стати популярними. Нові технології забезпечують високий рівень комфорту і надійність таких змішувачів. Вони являють собою панель з рукоятками, котрі регулюють температуру і натиск води. Необхідні параметри налаштовують раз, після чого вони підтримуються при наступних включеннях.

Термостатичні змішувачі, зокрема HANSGROHE ECOSTAT UNIVERSAL 13123000, оснащені стопорним пристроєм, що запобігає отриманню опіку. Найчастіше вода подається з температурою не вище 38°. При необхідності функцію тимчасово відключають. Тому, оцінюючи, яке управління на змішувачі краще для дітей, зверніть увагу на цю модель. Термостат забезпечить комфортне користування без опіків. Запобіжник також перешкоджає включенню надмірно холодної води.

Сенсорні змішувачі

Сенсорний змішувач для раковини

Сенсорне керування змішувачем дозволяє включити воду без дотику до пристрою. Завдяки вбудованому датчику воно реагує на рух руки. Це більш комфортний спосіб управління в порівнянні з одноважільними моделями. Переваги сенсорних змішувачів:

 1. Економічність — витрати води в процесі експлуатації мінімальні.
 2. Гігієнічність — поверхня пристрою залишається чистою тривалий час, оскільки ніхто не торкається до неї руками. Це хороший варіант для громадських місць — кінотеатрів, супермаркетів, ресторанів та ін.
 3. Оптимальна температура — встановлюється заздалегідь.

Останній пункт не завжди відносять до переваг, адже для різних цілей часто потрібна вода різної температури. В цьому випадку можна вибрати моделі з пультом управління, що дозволяє відрегулювати показник в потрібний момент.

Сенсорний змішувач, включаючи й модель GROHE BAU COSMOPOLITAN 36453000, не має багато деталей, які швидко ламаються. Але якщо електроніка вийде з ладу, ремонт коштуватиме дорого. Серед недоліків таких пристроїв також можна виділити їх високу ціну.

Повністю ідеальних змішувачів немає. Тому спочатку необхідно вивчити докладний опис моделей і вибрати той варіант, який найбільше підходить під всі ваші вимоги.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть