0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Навіщо потрібен фільтр для води та який змішувач до нього вибрати?

Навіщо потрібен фільтр для води та який змішувач до нього вибрати?

Кухонні фільтри зараз користуються великою популярністю. Великий вибір методів очищення води, простота установки, компактність дозволяє підібрати та встановити фільтр для води в будь-якій кухні. Навіщо ставити кухонний фільтр? Який кухонний фільтр працює найкраще? Який змішувач купити до фільтру?

Навіщо потрібен фільтр для води?

Питання скоріше риторичне, адже огидні іржаві патьоки на дорогий сантехніці, вапняний наліт і ранні поломки змішувачів та іншої техніки, безпосередньо пов'язані з якістю водопровідної водою. Простий приклад, помічали після ремонту труб з крана тече коричнева вода. З вашого змішувача на кухні тече така ж вода тільки з меншою концентрацією хімічних та фізичних домішок.

Ось що може містити вода з водопроводу:

 • Мікробні забруднювачі, такі як віруси й бактерії;
 • Неорганічні забруднювачі, такі як солі та метали;
 • Пестициди та гербіциди, які можуть надходити з різних джерел;
 • Органічні хімічні забруднювачі, включаючи синтетичні та летючі органічні хімічні речовини.

Як фільтри очищають воду?

Фільтрація води - найважливіша частина будь-якого процесу очищення води. Основна мета фільтрації - фізичне видалення забруднюючих речовин з питної води. Це досягається пропусканням води через подібний сітці об'єкт. Фільтрувальний матеріал блокує всі тверді частинки в воді. При контакті з фільтром ці матеріали захоплюються і стикаються один з одним. Характеристики фільтра вимірюються розміром простору між середовищами, яке називається розміром пір. Чим менше розмір пір, тим більше речовин видаляється з води, і тим повільніше і менше фільтрується води.

Типи фільтрації води

Існує ряд різних систем фільтрації, які можна встановити в будинку, кожна з яких використовує дещо інший матеріал, що фільтрує і процес фільтрації. Ось кілька типів доступних систем фільтрації води.

Механічний

Основне завдання механічної фільтрації - видалити осад, бруд або будь-які частинки в воді за допомогою бар'єра. В якості бар'єру може використовуватися будь-який матеріал: від поліпропіленової сітки, яка відфільтровує велике сміття, до керамічного фільтра з надзвичайно складною структурою пір для надтонкої фільтрації.

Фільтру, який використовує механічну фільтрацію, зазвичай присвоюється рейтинг в мікронах, який показує, наскільки ефективні фільтри з точки зору розміру часток, які він здатний видалити. Ви можете побачити такі загальні рейтинги:

 • 5 мікрон - видаляє більшість частинок, видимих неозброєним оком;
 • 1 мікрон - видаляє частинки, які занадто малі, щоб їх можна було побачити без мікроскопа;
 • 0,5 мікрон - видаляє частинок колоїдного заліза, цисти лямблій.

Абсорбція

Поглинання в фільтрах для води найчастіше здійснюється вугіллям, який дуже ефективно вловлює переносяться водою забруднювачі. Причина, по якій вугілля так легко поглинає забруднюючі речовини, полягає в тому, що він має пористу структуру, заповнену затишними куточками та тріщинами, в яких можуть затримуватися хімічні домішки, такі як хлор. Найбільш поширені побутові фільтри містять гранульований активоване вугілля, який зменшує небажаний присмак і запах шляхом абсорбції. У більш дорогих фільтрах використовуються елементи вугільного блоку, які, як правило, більш ефективні та зазвичай мають мікронний рейтинг для видалення частинок.

Іонний обмін

Іонний обмін - це процес, який використовується для пом'якшення жорсткої води шляхом обміну іонів магнію і кальцію, що містяться в жорсткій воді, на інші іони, такі як іони натрію або водню. Іонний обмін фізично видаляє тверді мінерали, зменшуючи утворення накипу. Іонний обмін найчастіше виконується з використанням іонообмінної смоли, яка зазвичай буває у вигляді маленьких кульок.

Зворотній осмос

Зворотний осмос (RO) - це процес видалення розчинених неорганічних твердих речовин (таких як іони магнію і кальцію) з води шляхом продавлювання її через напівпроникну мембрану під тиском, так що вода проходить, але більша частина забруднюючих речовин залишається. Зворотний осмос - це високоефективний спосіб очищення води, який зазвичай поєднується з низкою інших фільтрів, таких як механічний (осадовий) фільтр і абсорбції (активоване вугілля) фільтр, щоб повертати воду з невеликою кількістю залишилися забруднювачів.

Який змішувач для фільтра вибрати?

І так, фільтр для води вибрали, тепер варто подумати до якого змішувача будемо підключати фільтр. Є два варіанти: встановити окремий змішувач для фільтра або комбінований змішувач на водопровідну воду і фільтровану.

Спеціальні змішувачі для фільтра мають дуже просту конструкцію. Зовні він схожий на невеликий звичайний змішувач, але має підведення тільки для холодної води з фільтра. Найчастіше, кран встановлюється біля кухонного змішувача на мийці або в стільниці. Для цього доведеться робити додатковий отвір.

Другий варіант - кухонний змішувач з додатковим підключенням фільтрованої води. Зовні такий змішувач відрізняється додатковим важелем для фільтрованої води. Також, в залежності від моделі, може має два виливу або одні виливши з трубкою всередині для очищеної води. Змішувач має три підведення: холодна, гаряча і фільтрована вода. Установка такого змішувача допоможе зберегти.

Крім технічних особливостей, при виборі кухонного змішувача для фільтрованої води потрібно врахувати ще кілька моментів:

 • Що йде в комплекті - уточніть комплектацію змішувача. Можливо, доведеться докуповувати шланги для підключення до фільтра та водопроводу або перехідник;
 • Зручність важелів і вентилів - вам повинно бути комфортно користуватися змішувачем. тому не соромтеся перевірити це безпосередньо в магазині;
 • Виливши змішувача не повинен заважати - тут все дуже просто: чим більше глибина мийки, тим менш високим повинен бути виливши змішувача;
 • Виробник - щоб бути впевненим в якості змішувача виберіть надійний бренд. Популярними є фірми GROHE (Німеччина), IMPRESE (Чехія), FRANKE (Швейцарія), GRANADO (Україна).Акції магазину
Акції магазину
Скрыть