0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Способи прочищення каналізаційних труб

Способи прочищення каналізаційних труб

Проблема забитої каналізації знайома багатьом. Це може статися і в приватному будинку, і на підприємстві. Як результат – нерви та фінансові витрати. Однак можна спростити собі життя, якщо знати, як прочистити каналізацію. У цій статті ми розповімо про основні методи, які обов'язково допоможуть позбутися засмічення у трубах.

Виявляємо проблемні місця

Зазвичай каналізаційна система забивається не відразу, а поетапно. Сміття збирається у трубах, ускладнюючи прохід водного потоку. Тому основною ознакою, яка свідчить про необхідність виконати чистку, виступає поганий стік. Також може бути присутнім неприємний запах, який з'являється через зібране сміття. Однак це виникає на дуже запущеній стадії.

Коли відбувається абсолютне засмічення, вода просто перестає проходити, накопичуючись у раковині або унітазі. Часто це відбувається через змивання великих частинок сміття, паперу, жирових відкладень. Каналізаційні засмічення можуть перебувати в таких місцях, як сифони, вбудовані коліна унітаза, гідрозамикачі тощо. Від якості цих елементів також може залежати періодичність засмічення. Тому при купуванні сантехнічних приладів рекомендуємо звертати увагу на бренд Grohe. Він заслужив довіру покупців завдяки надійності продукції та широкому асортименту, що дозволяє підібрати все, що потрібно.

Методи прочищення

Варіантів відповідей на питання, як пробити каналізацію, декілька. Якщо засмічення трапилося, то час задуматися про методи боротьби. До них належать:

  • термічний;
  • хімічний;
  • механічний;
  • гідродинамічний.

Іноді можна комбінувати кілька методів, що дозволить домогтися найкращого результату.

Гаряча вода

Цей спосіб актуальний при жирових або мильних наростах, які осіли на стінках каналізаційних труб. Достатньо 10-15 хвилин впливу високої температури для отримання відмінного результату. Нарости будуть повільно розчинятися, віддаляючись до колектору.

Очищення водопровідних труб гарячою водою

Серед переваг цього способу можна виділити однакову ефективність при усуненні засмічення в горизонтальних і вертикальних стоках. Гаряча вода також здатна прибрати розчинні елементи, які знаходяться далеко від виходу. При цьому не потрібно прикладати багато зусиль: достатньо просто відкрити кран.

Використання вантуза

Такий спосіб є найбільш елементарним і малоефективним при складних ситуаціях. Він може допомогти, тільки якщо причина проблеми – це папір, клубок волосся, залишки продуктів та ін. Для усунення засмічення необхідно кілька разів виконати зворотно-поступальні рухи вантузом. Після того, як проб'єте, необхідно змити все водою.

Для унітаза, мийки на кухні та зливу у ванній рекомендується використовувати різні вантузи. При цьому пам'ятайте, що від розміру чаші виробу залежить потужність самого пристрою.

Вантуз для чищення засмічення

Хімічний метод

Він ефективний, якщо засмічення утворилося в сифоні або біля нього. При цьому використовуються спеціальні луги, до яких належать «Кріт», Tiret та ін. Якщо такої продукції в арсеналі немає, то можна застосувати соду або оцет. Однак це працює тільки тоді, коли пробка мильна або жирова.

Але якщо причиною засмічення є, наприклад, наповнювач для котячих лотків, то тут складно буде впоратися з проблемою без спеціальних навичок і засобів. Такий матеріал може міцно забити слив, внаслідок чого побутовими речовинами пробити буде неможливо. Такий метод буде актуальний, якщо він на час заповнить місце засмічення, не витікаючи з магістралі. Також речовина має бути хімічно розчинною.

Хімічні засоби для чищення труб

Механічне видалення

Якщо хочете розібратися в питанні, як пробити сильне засмічення у трубі, тоді для вас цей розділ. Коли більш прості способи не працюють, можна перейти до видалення сміття за допомогою троса. Це один з найбільш дієвих методів. Для роботи потрібні якісні гумові рукавички й помічник, завданням якого буде контроль над рівним становищем троса.

Перед початком роботи потрібно підготувати кілька газет, щоб на них класти брудний інструмент. Далі слід визначити вид каналізаційного засмічення труби, від чого залежить вибір насадки. Наприклад, для діставання ганчірки або збитого волосся потрібно брати спіраль, а нарости краще видаляються за допомогою наконечника-йоржа.

Механічний метод чищення труб

При роботі обертання рукоятки повинне відбуватися в одному напрямку. Діставати пробку потрібно не поспішаючи. При цьому стежте, щоб трос не створював витки.

Профілактичні заходи

Існує маса варіантів, як прочистити каналізаційну трубу. Проте краще не усувати проблему, а запобігти їй. Це дуже просто:

  • встановлюйте труби під маленьким кутом;
  • не викидайте до каналізаційної мережі предмети, які не розчиняються;
  • промивайте систему окропом хоча б раз на тиждень;
  • встановіть решітки, що перешкоджають попаданню сміття до трубопроводу.

Якщо виконувати ці нехитрі правила, то можна позбутися проблеми з засміченим каналізаційним трубопроводом.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть