0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Демонтаж і установка нового змішувача

Демонтаж і установка нового змішувача

Послуги хорошого сантехніка коштують недешево, та й навіщо витрачати даремно сімейний бюджет, якщо будь-який господар будинку здатний сам виконати роботу. Наприклад, часто потрібно замінити кран. Будьте впевнені, що це одне з найбільш простих завдань, яке не вимагає спеціальних навичок і умінь. Виконати роботу зуміють усі, у кого є хоч найменше бажання. Отримати підказки й дізнатися, як поміняти змішувач у ванній, ви зможете з цієї статті. Дотримуючись рекомендацій, ви виконаєте демонтаж і встановите прилад самостійно, без допомоги сантехніків.

Двохвентильний змішувач для раковини

Підручні матеріали й інструменти

Щоб провести роботу, не будуть потрібні особливі пристрої. Стануть у пригоді матеріали, які напевно є в арсеналі будь-якого господаря. Для виконання завдання знадобляться:

 • розвідний ключ;
 • плоскогубці;
 • плоска викрутка та хрестоподібна;
 • ліхтарик;
 • наждачка.

Додатково варто запастися маленькою ємністю для зливу води з сифона. У кінці потрібно буде виконати ізоляцію за допомогою герметика.

Вибір крана

Насамперед слід придбати сантехнічний прилад, яким заміните старий. До цього питання підходьте відповідально, тому що від нього залежать тривалість функціонування крана й періодичність заміни.

Змішувач для ванни

Звертати увагу слід на тип конструкції. Розрізняють три варіанти: з одним або декількома вентилями та безконтактні. В останньому випадку є вбудований сенсор, завдяки якому вода починає литися, якщо провести рукою перед інфрачервоними датчиками.

Основи демонтажу змішувача

Якщо ставите питання, як поміняти кран на кухні або у ванній, то почніть зі зняття поламаного сантехнічного приладу. Для цього буде потрібно перекрити воду й переконатися, що вона більше не надходить. Підставте ємність і починайте демонтаж. Виглядає процес таким чином:

 • роз'єднання сифона та чаші раковини;
 • від'єднання труб і шлангів;
 • зняття раковини;
 • розкручування крипільних деталей.

Після успішного демонтажу змішувача можна починати установку нового. Під час покупки звертайте увагу на перевірені бренди, наприклад Grohe. Інтернет-магазин «КРАНОК» пропонує великий вибір моделей, які напевно зацікавлять.

Одноважільний змішувач для раковини

Установка сантехнічного приладу

У всіх рекомендаціях щодо того, як поміняти змішувач на кухні та у ванній, зазначено, що перед монтажем виріб потрібно зібрати. При цьому поєднуються елементи підводки та гнучкі шланги. Далі можна приступати до установки:

 1. На основу сантехнічного приладу кладеться кільцева прокладка, яка повинна розташовуватися чітко в певній канавці. До процесу слід підходити уважно, тому що при виникненні порушень краплі води будуть регулярно протікати.
 2. Крізь монтажний отвір пропускається шланг. При цьому знизу змішувач необхідно підтримувати вільною рукою. Простежте за правильним розташуванням прокладки.
 3. До сантехнічного приладу встановлюється ущільнювач, виготовлений з гуми. Його форма повинна підходити за конфігурацією до притискної пластини. Це слід враховувати при купуванні деталей змішувача. А краще з цього питання проконсультуйтеся з продавцем, який підбере необхідні елементи.
 4. На ущільнювач монтується притискна пластина.
 5. Через підготовлені отвори вкручуються різьбові штирі. Робити це потрібно акуратно й не поспішаючи.
 6. Завдяки розвідному ключу необхідно щільно затягнути монтажні гайки. При цьому потрібна сила, тому що при поганому змиканні сантехнічний прилад буде хитатися.

Розбираючись у питанні, як поміняти кран у ванній або на кухні, прислухайтеся також до важливої поради: оскільки змішувач може комплектуватися одним або декількома штирями, то слід простежити, щоб використовувані для викрутки шліци були зовні. Пристрій з часом потрібно демонтувати у будь-якому разі, а з таким розташуванням зробити це буде набагато простіше.

Часто на нових кранах різьбові штирі монтуються досить легко, навіть просто пальцями. Однак зручніше буде скористатися викруткою. При цьому затягування не рекомендується робити занадто щільним.

З огляду на всі нюанси й керуючись схемою установки змішувача, вдасться успішно розв’язати проблему самостійно, без сантехніка. У кінці залишиться тільки встановити мийку на своє місце. Не забудьте також про прибирання, до якого належить миття не тільки підлоги, але і стіни в місцях змикання.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть