0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Як відрізнити якісний змішувач від неякісного

Як відрізнити якісний змішувач від неякісного

Щоб знайти якісну сантехніку, найкраще звернутися до продавців, які спеціалізуються саме на ній. Довіряти варто офіційним представником того чи іншого бренду. Тоді можна бути спокійним за те, що придбаний кухонний змішувач або обладнання для ванної гарантовано прослужить довгий час без ремонту й заміни.

Матеріали, з яких виготовляють змішувачі

Сучасні кухонні змішувачі роблять із таких матеріалів:

 • латунь – метал, який отримують у результаті сплаву міді та цинку. Чим більший відсоток міді (бажано не менше 80%), тим довше прослужить виріб. Часто з метою поліпшення антикорозійних властивостей до сплаву додають олово, нікель, марганець. Більшість варіантів, представлених на ринку, виготовлені саме з латуні. Вироби відрізняються особливою міцністю, надійністю, стійкістю до перепадів температур і тиску. Змішувачі з латуні добре ремонтуються та довго служать. Єдиний їхній недолік – висока вартість;
 • силумін, який виготовляють шляхом сплаву алюмінію та кремнію (у співвідношенні 90/10). Іноді для поліпшення якості металу до сплаву додають трохи титану, міді, літію або натрію. Це легке за вагою поєднання металів дуже полюбляють китайські виробники сантехніки. Оскільки всі складники сплаву досить доступні, вироби з нього мають низьку вартість. Додаткові переваги – стійкість до корозії, міцність, зносостійкість. А ось основними недоліками є крихкість і недовговічність. Високий тиск у трубах, різкі перепади температури, неправильний монтаж – ці фактори швидко виводять силумінову сантехніку з ладу. Ще одна проблема цього металу – вироби з нього не ремонтуються;
 • нержавіюча сталь, що характеризується міцністю, стійкістю до корозії, зносостійкістю й довговічністю. Сталь дозволяє виготовити змішувач будь-якої форми, зокрема ультрасучасні дизайнерські екземпляри. До недоліків можна віднести велику чутливість до абразивних матеріалів та високу ціну;
 • бронза, яка відрізняється хорошою міцністю й довговічністю, але дорого коштує;
 • кераміка, граніт. Найчастіше ці матеріали використовують тільки для покриття. Такі крани мають дуже гарний вигляд, але не люблять фізичного впливу, від якого можуть розколотися. Моделі, повністю зроблені з кераміки або каменю, мають високу вартість. Вони вимагають до себе ще більш дбайливого ставлення;
 • пластик. Змішувачі з цього матеріалу коштують недорого, мають привабливий вигляд, не іржавіють, не піддаються впливу кухонних мийних засобів. Головний недолік – вони недовговічні, їх використовують як тимчасове рішення. Щоправда, у продажу зустрічаються дорогі пластикові вироби відомих брендів. Їхній рівень якості вище, і служать вони довше.

Визначити, з якого металу зроблено ту чи іншу модель, можна навіть за її вагою – змішувачі з латуні істотно важче силумінових. Останні, зі свого боку, трохи важчі за пластикові. Ще одна відмінність якісного змішувача від неякісного – ціна. Кран із латуні буде вдвічі дорожчий, ніж із силуміну.

Хромований кухонний змішувач

Зовнішнє покриття

Вибираючи змішувач, варто звернути увагу на його покриття. У продукції відомих брендів воно абсолютно гладке, має рівномірний колір, у підробок є напливи, пошкодження. Покриття буває хромовим, нікелевим, бронзовим, мідним або емалевим. Моделі високої цінової категорії можуть бути покриті сріблом і навіть золотом.

Провідні виробники сантехніки за допомогою лазера наносять назву бренду або логотип компанії на видимі частини крана та внутрішні елементи (картриджі, підводки, аератор). Таким чином вони захищають свою продукцію від підробок.

Внутрішній вміст

Як відрізнити якісний змішувач від неякісного за його внутрішнім вмістом? Усі випнуті частини змішувача повинні бути рівними, різьблення – чітким, прокладки – правильної форми. Внутрішня поверхня крана не повинна мати шорсткостей. Якщо гайки нехромовані, вони мають бути бронзового кольору. Рухомі частини повинні рухатися плавно, без затинань. Усередині не роблять жодних зварних швів.

Латунні варіанти виготовляють шляхом відцентрового лиття, потім механічно обробляють. Силумінові крани виробляються по-іншому, тому вони завжди мають всередині корпусу стики, нерівності, поглиблення. Також оригінальні змішувачі мають надійну комплектацію: картриджі з пластинами з кераміки, аератори, ексцентрики з редуктором шуму, шланги, кронштейни.

Латунний змішувач GROHE

Дизайн і функціональність

Ергономіка та дизайн – досить суб'єктивні характеристики. Чому віддати перевагу? Вважається, що хороший змішувач насамперед повинен бути зручним і функціональним – користуватися ним доведеться щодня. У такому разі дизайн відходить на другий план.

У процесі приготування їжі кухонний кран відкривають то ліктем, то пальцем, то яким-небудь підручним предметом. Саме тому на кухні частіше рекомендують встановлювати змішувачі одноважільного типу конструкції, приміром, таку модель.

Ще один критерій вибору – висота виливу. Більш зручним буде високий змішувач, що дозволяє легко заповнити місткість будь-якого розміру, помити обробні дошки та продукти. Купуючи кран, враховують його сумісність з елементами підведення води. Можуть знадобитися перехідники. Більшість виробників випускають і допоміжне обладнання для своїх змішувачів.

Що ж стосується зовнішнього вигляду сантехніки, то беруть до уваги загальний дизайн і стиль оформлення кухонного простору:

 • ретро. Змішувачі використовуються бронзові або з покриттям «під бронзу». Оригінально виглядають чорний, шоколадний, білий, бежевий кольори. Вилив має незвичайну форму;
 • класичний. Кран повинен бути простим і лаконічним, зі стандартним виливом;
 • лофт. Стиль потребує представлення на поверхні всіх водопровідних комунікацій. Використовуються латунні або мідні крани без обробки. Декларується максимум простоти й функціоналу;
 • прованс. Стиль підкреслюється змішувачем, оформленим під бронзу, моделями з латуні та міді, але без використання прикрас;
 • сучасний. Тут головне – функціональність і мінімалізм, спокійні відтінки. Основний матеріал змішувача – сталь чи латунь. Колір однаковий з мийкою;
 • хай-тек. Рекомендується використання безконтактних кранів, оснащених інфрачервоним сенсорним датчиком, із простою формою виливу. Прикладом може стати такий виріб.

За допомогою цих рекомендацій можна вибрати таку сантехніку, яка буде гармоніювати із загальним стилем кухні.

Кухонний змішувач з лійкою

Цінова політика

Вартість виробів відомих брендів буде досить високою. Але економія на сантехніці призводить до поганих наслідків. Кран, зроблений із неякісних матеріалів, може спровокувати протікання. А якщо квартира знаходиться на верхньому поверсі, незапланований ремонт нижніх квартир буде коштувати дуже недешево. Висока ціна на продукцію відомих брендів повністю виправдана, тому що створення нових моделей забезпечують цілі інститути. Лідерами серед європейців за якістю є німецькі та італійські виробники. У більш дешевому ціновому сегменті знаходяться турецькі й вітчизняні змішувачі.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть