0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Який змішувач краще - з металу або пластику

Який змішувач краще - з металу або пластику

Важливе місце в кухонному просторі – це мийка, а її невіддільний елемент – змішувач. Вибір останнього – справа відповідальна, оскільки від нього багато в чому залежить функціональність. Зазвичай звертають увагу на такі критерії, як конструкція, зручність, дизайн, матеріал виготовлення. До речі, саме від останнього фактора безпосередньо залежить термін експлуатації придбаного кухонного крана. Пов'язано це з тим, що його використовують у 10-15 разів частіше, ніж його аналог у ванній. За спостереженнями, за день на кухні воду вмикають і вимикають близько 100 разів.

Вибір матеріалу: його вплив на вартість та довговічність

Виробники сантехніки виготовляють свою продукцію з різних матеріалів і за допомогою різних технологій. У цьому розмаїтті покупець часто задає собі питання: як знайти оптимальний варіант, яким повинен бути матеріал змішувача: метал чи пластик, або варто віддати перевагу чомусь іншому?

Серед усього переліку найменувань товарів у магазинах сантехніки можна виділити такі матеріали, з яких виготовлені змішувачі для кухні:

 • латунь – є лідером продажів. Крани з неї мають різну форму й дизайн. Цей матеріал міцний, стійкий до ударів, корозії, різких перепадів температури, довговічний. Змішувачі з нього часто мають гальванічне покриття (хром, мідь, емаль). До недоліків можна віднести досить високу ціну;
 • мідь – сантехніка з неї красиво виглядає, не боїться корозії, довговічна, стійка до механічних і хімічних пошкоджень, до перепадів температур. Цей матеріал практично позбавлений недоліків, крім особливого догляду. Щоби кран не втратив свій привабливий зовнішній вигляд, його доведеться періодично натирати пастою спеціального складу. Ще один істотний мінус – висока вартість такої сантехніки. Через це більшу популярність мають моделі «під мідь», які коштують дешевше. Купівля такого виробу – рішення компромісне, оскільки з часом кран почне темніти та псуватися;
 • нержавіюча сталь – змішувачі з неї мають гарний вигляд і демократичну ціну. Термін експлуатації безпосередньо залежить від якості металу. «Нержавійка» містить не менше 15% хрому, що дозволяє їй мати відмінну корозійну стійкість. Якщо хрому буде більше, вона навіть витримає вплив різних кислот. Сталь міцна та зносостійка. Головне при виборі – не придбати підробку, виготовлену з іншого металу з гальванічним покриттям, яке імітує нержавіючу сталь. Найкращий варіант – марка AISI 304, що містить до 20% хрому й 10% нікелю. Зустрічаються деякі моделі кранів із нержавіючої сталі з покриттям «під бронзу», «під мідь». Найчастіше кухонні змішувачі покривають хромом. Такий варіант зазвичай використовують як одну з деталей дизайну сучасних кухонь;
 • бронза – матеріал, що досі не втратив свою популярність у класичних інтер'єрах. Він має відмінну антикорозійну стійкість, міцний, довговічний, не боїться хлорованої води, впливу побутової хімії. Завдяки гарній текучості металу, вироби з бронзи дуже варіативні. Різноманітні склади сплаву створюють кольори різних відтінків. Такі змішувачі легко чистяться за допомогою натуральних засобів. Ціна на вироби досить висока, тому на сантехнічному ринку з'явилася доступна альтернатива – крани «під бронзу». Вони зроблені з латуні й покриті кольоровим напиленням;
 • силумін – метал, утворений зі сплаву алюмінію та кремнію. Він є відносно міцним, щоправда, до певного моменту. Сантехніка з силуміну має привабливу ціну, але недовговічна через свою крихкість, до того ж вона погано переносить різкий перепад температур. По суті, силумінові крани – одноразові й не ремонтуються. Серед основних переваг матеріалу – легка вага, доступна ціна та висока стійкість до корозії. Непоганий варіант для використання на дачі чи в орендованій квартирі;
 • пластик – сантехнічні вироби з нього відрізняються непоганим зовнішнім виглядом і дуже демократичною ціною. Їм не загрожують корозія, окислення, мінеральні відкладення та вплив різних хімічних сполук. Вони не нагріваються, і тому, доторкнувшись до них, не можна обпектися. За змішувачами з пластику легко доглядати. Приваблює й велика різноманітність моделей. Істотними недоліками цього матеріалу є його недовговічність і низька міцність. Сантехніка з дешевого пластику швидко втрачає зовнішній вигляд. З огляду на це, її, як і силумінову, купують на дачу або для орендованої квартири. Водночас якісні пластикові крани з високої цінової категорії часто використовують у дизайні сучасних інтер'єрів;
 • керамограніт, камінь – кухонні мийки зі штучного каменю останнім часом стали дуже популярними. Змішувачі з цього матеріалу гармонійно поєднуються з ними, відрізняються дуже стильним дизайном, різноманітністю, естетикою. Вони приємні на дотик, надійні та стійкі до хімічних мийних засобів, хлорованої води, прості в догляді. Такі крани можуть бути латунними, сталевими, обробленими каменем, керамогранітом або повністю виготовленими з каменю, кераміки чи граніту. До недоліків цих матеріалів можна віднести погане реагування на зміну температури води. Неякісний змішувач при різкому коливанні температури може тріснути. Також не люблять вони й сильного фізичного впливу, наприклад ударів кухонним посудом. Це теж може призвести до появи тріщин. Ще один істотний недолік – висока ціна на керамічну або кам'яну сантехніку.

Підбиваючи підсумки та відповідаючи на питання, який змішувач краще – метал чи пластик, відзначимо, що всі ці матеріали гарні, якщо їх використовують перевірені виробники. Вони гарантують довгий термін експлуатації кухонної сантехніки. Наприклад, дуже надійними вважаються вироби таких німецьких компаній, як Grohe й Hansgrohe. А в іншому вибір залежить від дизайну.

Кухонний змішувач з латуні

Класифікація за конструктивними особливостями

Крім матеріалу виготовлення, важливим є питання різновидів кухонних змішувачів за типом відкривання води. У продажу зустрічаються такі варіанти:

 • двовентильні (двоважельні) – стандартний тип, який має окремі вентилі для гарячої та холодної води. Конструкція дуже надійна та практична, дозволяє міняти кран-букси й робити ремонт без повної заміни самого крана. Має недоліки – підвищена витрата води під час налаштування потрібної температури, трохи застарілий зовнішній вигляд;
 • одноважільні – найбільш популярні. Регулювання тиску й температури здійснюється одним важелем. Управляти ним можна однією рукою та навіть пальцем. Регулювання напору роблять підйомом або опусканням важеля, а температури води – поворотом його вправо чи вліво. Такі моделі краще ставити разом із фільтром грубого очищення, інакше забруднення крана призведе до його протікання навіть у закритому стані;
 • безконтактні – зручні тим, що потрібна температура й тиск води виставляються заздалегідь, а ввімкнення відбувається за допомогою піднесення рук до крана. Коли рух під ним закінчується, вода автоматично відключається. З такою сантехнікою, як, наприклад, сенсорний змішувач GROHE MINTA TOUCH, не потрібно хвилюватися, згадуючи, закрили ви воду чи ні. Серед недоліків можна виділити незручність при наборі великих місткостей і у разі потреби у зміні температури води. Не всіх задовольняє також висока вартість таких моделей.

Вибираючи змішувач на кухню за конструктивними параметрами, звичайно, краще віддати перевагу тим, якими зручніше користуватися. В основному це питання вподобань.

Сенсорний змішувач

Тип кріплення: які бувають змішувачі

Кухонні крани можна прикріпити двома способами:

 • до стільниці чи до спеціального отвору в мийці. Це традиційний варіант, який використовують найчастіше;
 • до стіни. Менш популярний тип кріплення для кухні, хоча дуже поширений у ванних.

Перший спосіб простіший. Для нього не потрібно руйнувати стіну для прокладки труб і водяних розеток. Монтаж труб здійснюється із застосуванням гнучких шлангів, які будуть заховані під мийкою. Для другого варіанту кріплення потрібна буде спеціальна мийка, яка не має отвору під установку змішувача, щоб не зіпсувався зовнішній вигляд.

Двохвентильний змішувач з установкою на мийці

Який змішувач вибрати

Завершуючи огляд, спробуємо узагальнити отриману інформацію.

Вибираючи змішувач, слід визначити, якої висоти потрібен кран. Від цього буде сильно залежати подальша зручність користування. Якщо доводиться часто набирати воду у великі місткості, потрібен кран вище, якщо ні – можна нижче.

Далі звертають увагу на матеріал виготовлення. Від цього безпосередньо залежить, як довго прослужить виріб. Наприклад, якщо тиск води на кухні сягає 10 бар, не потрібно ставити силуміновий змішувач, бо через 2 місяці доведеться купувати новий.

Обов'язково враховують і зручність користування. Швидше за все та простіше змішувати воду виходить за допомогою одноважільного крана. Також зручні безконтактні варіанти, але їх вартість набагато вище. Наступний важливий фактор – ціна. Можна придбати дешевий варіант, який прослужить лише кілька місяців, а можна дорожчий, який буде без проблем працювати багато років. Надійні змішувачі, наприклад така модель компанії Grohe, зарекомендували себе так, що власник і не думає про їх ремонт після встановлення.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть