Ласкаво просимо до нашого магазину! Бажаємо успішних покупок. Слава Україні! Героям Слава!
0
0800 331 092 Оформити замовлення 10:00-19:00 0800 331 092
або
Як доглядати за мийкою для кухні

Як доглядати за мийкою для кухні

Кожна господиня прагне того, щоб на її кухні була ідеальна чистота. Одним з найбільш вразливих місць є мийка. У процесі її експлуатації на поверхню потрапляє жир, рідини і продукти з барвниками, які вбираються в стінки раковини. Відповідно, з часом вона втрачає свій привабливий зовнішній вигляд, стає тьмяною, неохайною. Давайте детальніше поговоримо про те, як доглядати за мийкою, щоб вона завжди була доглянутою, чистою і виглядала, як нова.

Загальні правила

Щоб правильно доглядати за кухонною мийкою, необхідно знати, з якого матеріалу вона виготовлена. Різні поверхні відрізняються стійкістю до хімічних засобів, барвників, що обумовлено їх фізичними властивостями. Але є загальні правила, дотримуючись яких, вдасться підтримувати привабливий вигляд виробів, незалежно від того, з якого матеріалу вони виготовлені. Серед головних можна виділити наступні:

  • після кожного миття посуду раковину потрібно завжди протирати мильною водою і ополіскувати;
  • щоб якісно і безпечно доглядати за поверхнею, достатньо використовувати м'яку ганчірочку або мочалку;
  • категорично не рекомендується застосовувати агресивні засоби, в тому числі з абразивними компонентами;
  • після завершення всіх справ на кухні мийка повинна бути сухою і чистою, тому її слід ретельно витирати;
  • щоденне генеральне прибирання — найпростіший спосіб догляду, який дозволяє підтримувати чистоту всіх робочих поверхонь;
  • 1 раз на місяць необхідно обробляти мийку спеціальними засобами, що дають можливість дбайливо очищувати вироби з конкретного матеріалу від осаду, жиру і т. д.;
  • не рекомендується використовувати жорсткі йоржики, металеві щітки, так як вони залишають подряпини.

Дотримуючись цих простих правил, можна безпечно і якісно доглядати за кухонною раковиною і тримати її в чистоті протягом багатьох років. Причому для цього не потрібні великі фінансові вкладення на придбання спеціальних засобів і пристосувань.

Сталева мийка з крилом

Догляд за мийкою з нержавіючої сталі

Це найпопулярніші кухонні раковини, які встановлені в більш ніж 70% будинках і квартирах у всьому світі. Вони відрізняються широким модельним рядом, легкістю, доступною ціною. У них можна висипати кригу і відразу ж виливати окріп, не боячись, що поверхня пошкодиться. Саме тому більшість господинь вважають за краще купувати вироби з цього матеріалу.

Щоб якісно доглядати за сталевою мийкою, досить дотримуватися таких рекомендацій:

  • не можна використовувати агресивні миючі засоби, що містять абразивні частинки, а також жорсткі губки, металеві скребки. Це може призвести до пошкодження поверхні мийки. Усунути подряпини можна лише за допомогою полірування;
  • важливо підтримувати чистоту мийки щодня. Для того щоб доглядати за нею, досить мочалки, мильної води і ганчірки. Бажано витирати поверхню насухо, коли всі роботи на кухні будуть закінчені;
  • для видалення сильних забруднень слід купувати спеціальні засоби для виробів з нержавіючої сталі. У їх складі можуть бути кислоти, луги, дезінфікуючі компоненти, тому при використанні таких агресивних речовин рекомендується надягати рукавички.

За поверхнями з нержавіючої сталі необхідно доглядати регулярно, в іншому випадку на них утворюються сильні забруднення. Але і їх можна видалити. Для цього слід набрати в чашу гарячої води, додати в неї засіб для миття посуду, збити піну і залишити на 15–20 хвилин. Таким чином вдасться позбутися від прилиплих залишків їжі і жиру, які накопичилися за тривалий час на раковині. Для видалення стійких плям, наприклад, від чорнила або зеленки, можна застосовувати ацетон. Настільки агресивне з'єднання згубно діє на нержавійку, тому вдаватися до цього методу варто лише в крайніх випадках.

Кухонна мийка з нержавіючої сталі

Багато господинь звикли доглядати за мийкою з нержавіючої сталі, використовуючи народні методи. Серед найпопулярніших можна виділити такі:

  • розчин перекису водню і 9% оцту, в співвідношенні 1:3 відповідно, допоможе усунути старі жирні плями;
  • для додання блиску рекомендується використовувати оцет і воду. Змішувати їх потрібно в пропорції 4:1;
  • видалити вапняний наліт можна, набравши в чашу гарячу воду і додавши в неї трохи лимонної кислоти або оцту. Через кілька годин поверхня буде ідеально чистою, а від осаду не залишиться ні сліду;
  • щоб позбутися неприємного запаху, а також зробити мийку блискучою і чистою, можна застосовувати натуральний лимонний сік. Ним слід змочити м'яку ганчірочку і протерти нею всю чашу. Лимонний сік також ефективно справляється з видаленням плям від чаю, кави та інших фарбувальних напоїв;
  • борошно — найбільш незвичайний натуральний засіб, за допомогою якого господині доглядають за кухонною сантехнікою. Спочатку мийку необхідно ретельно вимити мильною водою, витерти насухо. Після цього слід посипати борошном і потерти паперовою серветкою. Далі залишається тільки прополоскати раковину і витерти її насухо.

Також одним з народних методів, що дозволяє дбайливо доглядати за сталевий мийкою, є використання звичайної харчової соди. Вона швидко усуває легкі забруднення, а також неприємні запахи. Після завершення прибирання можна протерти чашу вологою серветкою, змоченою в оцті.

Мийки з натурального і штучного каменю: правила догляду

Граніт — гідний конкурент нержавіючої сталі. Вироби з композиту хоч і коштують трохи дорожче, але виглядають більш ефектно. За експлуатаційними характеристиками вони перевершують навіть мийки з кераміки, оскільки більш стійкі до механічних впливів.

Як натуральний, так і штучний камінь — специфічні матеріали, за якими необхідно правильно доглядати:

  • не можна використовувати засоби для очищення мийки, якщо в їх в складі є кислоти і луги. Вони негативно впливають на кам'яні поверхні. Краще доглядати за чашею за допомогою універсальних, безпечних засобів;
  • народні методи в боротьбі з брудом в цьому випадку просто безсилі. Тому не варто витрачати час на їх тестування;
  • на пористих поверхнях швидко утворюється жовтий або білий наліт. Щоб цього уникнути, слід регулярно промивати мийку мильною водою, а також після її використання витирати насухо серветкою;
  • оскільки фарбувальні пігменти від кави, буряка, чаю, соків швидко вбираються, виливаючи їх в чашу, необхідно відразу ж змивати всі залишки рідини.

Від кольору мийки безпосередньо залежить перелік складнощів, з якими зіткнеться її власник. На чорних поверхнях видно навіть незначний наліт, але при цьому менше помітні плями, на білих чашах — навпаки.

Врізне гранітна мийка

Хоча полімери роблять вироби з каменю дуже міцними, все ж вони не витримують різких температурних перепадів. Тому на вироби не можна ставити гарячий посуд і лити окріп. Щоб чаша завжди залишалася чистою, рекомендується доглядати за нею за допомогою спеціальних засобів, які можна розділити на декілька груп:

  • шампуні. Вони ідеально підходять для щоденного застосування і легко справляються з незначними забрудненнями;
  • масло- і водовідштовхувальні засоби, що додають матеріалу красивий блиск;
  • воскові покриття — надійний захист від зовнішнього впливу;
  • поліролі. Вони також роблять поверхню більш блискучою, дозволяють позбутися від плям, що утворилися після висихання води;
  • очисники. Це спеціальні засоби для поверхонь з каменю. З їх допомогою легко доглядати за такими дорогими, але «примхливими» чашами, оскільки вони швидко і безпечно розчиняють навіть сильний бруд.

Важливо відзначити, що композит, з якого виготовляють гранітні мийки, нестійкий до механічних впливів. Відповідно, слід запобігати падінню твердих, важких, гострих предметів, інакше в чаші можуть утворитися подряпини та тріщини.

Особливості догляду за керамічними мийками

Такі раковини відрізняються гладкістю і міцністю. За ними не потрібно ретельно доглядати, оскільки для видалення забруднень досить змити їх водою. Головне, робити це регулярно, так як застарілі плями вивести досить важко. Щоб після миття посуду на чаші не залишалося розводів, необхідно протирати її сухою серветкою або рушником. Також слід дотримуватися таких рекомендацій:

  • категорично не можна використовувати металеві щітки і губки з жорсткою щетиною;
  • доглядати за поверхнею можна лише за допомогою гелевих або рідких засобів, без великих абразивних часток;
  • ганчірка з мікрофібри — кращий «друг» кераміки. З її допомогою вдається прибрати навіть найдрібніші краплі води.

Якісна керамічна мийка хоч і міцна, перевіряти це все ж не варто. При сильному ударі на ній можуть утворитися подряпини і тріщини.

Керамічна мийка на півтори чаші

Для видалення складних забруднень, вапняного нальоту, плям від фарбувальних продуктів харчування краще використовувати спеціальні засоби, розроблені для вирішення цих проблем саме на керамічних поверхнях. Робоча зона на кухні — це обличчя господині. Відповідно, дуже важливо, щоб всі поверхні були ідеально чистими, доглянутими і виглядали акуратно. Щоб цього досягти, слід регулярно доглядати за мийкою, незалежно від того, з якого матеріалу вона виготовлена.

«Озброївшись» порадами з цієї статті, вдасться надовго зберегти раковину в первозданному вигляді. Головне, зробити правильний вибір і придбати дійсно якісну, довговічну мийку у перевірених виробників. Наприклад, одним з найпопулярніших є Grohe. Офіційним її представником в Україні є компанія «КРАНОК». Тому, щоб спростити процес догляду, потрібно уважно вивчити асортимент виробів з нержавіючої сталі, граніту, кераміки і підібрати оптимальну модель, яка відповідає індивідуальним потребам.



Акції магазину
Акції магазину
Скрыть
Служба підтримки Передзвоніть мені Чат Telegram Viber
×