0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Вибираємо варильну поверхню: види плит, плюси і мінуси, етапи вибору

Вибираємо варильну поверхню: види плит, плюси і мінуси, етапи вибору

Варильна поверхня — важлива частина кухні, а в останні час ще й стильне доповнення до інтер'єру.

Газові варильні панелі

Газові варильні панелі, улюблені у багатьох домашніх господарствах (і професійних кухнях), їх люблять за швидку зміну температуру нагрівання, універсальність та невелику вартість. Стандартні моделі мають 4 конфорки і ширину 582 мм. Ідеальний варіант практично для будь-якої кухні. Також є більш компактні варіанти на дві конфорки, і варіанти побільше на 5 конфорок. У деяких моделях також зустрічається конфорка WOG — конфорка з подвійним полум'ям, значно скорочують час приготування їжі.

Правда і мінус, в порівнянні з електричними, є — чистка. З газовою плитою прийдеться витратити більше часу на підтримання чистоти в кухні.

Газова варильна поверхня

Особливості:

 • Негайний відгук — забезпечують миттєве регулювання температури і тепла.
 • Гнучкість — вони працюють з усіма каструлями і сковорідками, тому нема потреби купувати новий набір при оновленні.
 • Стиль — сучасні газові поверхні створені для того щоб стильно доповнити Вашу кухню, тому в дизайні вони ні в чому не поступаються електричним моделям.

Електричні варильні поверхні

Керамічна варильна панель нагрівається під дією випромінюючих елементів, які світяться червоним кольором під поверхнею конфорки. Більшість таких моделей мають інтуїтивно зрозуміле сенсорне управління, безліч функція для регулювання і відключення конфорки, функцій безпеки, а також ідеально рівну поверхню, що робить догляд дуже легким.

Вони прості в установці, на відміну від газових і індукційних варильних панелей. Саме простота установки і розумна ціна робить цей вид панелей дуже привабливими.

Як багато вона споживає електрики? Плита на 4 конфорки витрачає приблизно 6,2 кВт / год, плита на 5 конфорок може споживати до 11 кВт / год.

Електричні варильні поверхні

Візьміть до уваги: електрична варильна панель менш чуйна до регулювання температури конфорки, оскільки керамічному склу потрібен час для нагріву і охолодження. Тому потрібно бути обережним після вимкнення плити — плита залишиться ще деякий час гарячою.


Особливості:

 • Ефективність — середня швидкість нагріву.
 • Доступність — легко підключаються до вашого домашнього джерела живлення.
 • Гнучкість — працюють з усіма каструлями і сковорідками, тому нема потреби купувати новий набір при оновленні конфорки.
 • Простота очищення — керамічну поверхню варильної панелі легко чистити після використання.

Індукційні варильні панелі

Якщо ви фанат нових технологій, тоді індукційна варильна панель кращий вибір. Для нагріву каструлі або сковороди в плиті використовуються електромагнітна котушка, яка нагріває безпосередньо посуд, а не поверхню плити. Ця особливість також робить її найбезпечнішою, адже вона завжди залишається холодною.Також вони кращі газових плит за швидкістю нагріву і точністю регулювання температури.

Потрібно врахувати — індукційна плита вимагає великої сили струму для нормальної роботи. Середнє значення близько 25-30 А, але зустрічаються і на 40А, тому розетки для підключення і в цілому проводка будинку повинні бути розраховані на такі навантаження.

Як багато вона споживає електрики? Споживання електрики приблизно таке ж як і у звичайних електричних панелей. Але шляхом швидкого нагріву, а відповідно швидкого приготування їжі, індукційні варильні панелі можуть бути більш економічні, особливо в довгостроковій перспективі.

До недоліків можна віднести високу ціну і необхідність спеціального посуду, яка виготовлена з магнітних матеріалів (таких, як магнітна нержавіюча сталь і чавун).

Індукційні варильні панелі

Особливості:

 • Миттєва відповідь — можуть нагрівати каструлю з водою набагато швидше, ніж газ (близько 2-х літрів води менше ніж за хвилину).
 • Точний контроль — пропонують дуже точний контроль температури, від дуже високої до дуже низької.
 • Безпечніше для дітей і домашніх тварин — навіть якщо ваша панель включена, поверхня плити все одно залишається холодною. Індукційні плити нагрівають безпосередньо посуд, без нагріву конфорки.
 • Просте очищення — поверхня навколо робочої зони не нагрівається, що запобігає появі запечених розливів і робить плиту легкою у догляді. Крім того вона плоска, що робить чистку плити ще простіше, на відміну від газової плити.
 • Екологічна — даний тип плити найбільш енергоефективний.

Комбіновані варильні панелі

Не можете вибрати варильну поверхню? Зверніть увагу на комбіновані варильні плити. Вони дають більше гнучкості, адже можна вибрати — готувати на газовій або індукційній конфорці.

Комбіновані варильні панелі

Особливості:

 • Найкраще з двох світів — вони поєднують найкраще з усіх типів варильних панелей.
 • Створено, щоб відповідати — незвичайна комбінація електрики і газу безперечно буде цікавим доповненням для кухні.

Що слід врахувати при виборі

 • Тип
  Все дуже просто: газова, електрична, індукційна або комбінована. Вибираємо одні з чотирьох варіантів і йдемо далі.
 • Розмір
  Щоб правильно вибрати розмір потрібно врахувати розмір кухні, як часто ви готуєте і як багато при готуванні зайнято конфорок. Якщо кухня не велика, готуєте рідко, тоді придивіться до плити на дві конфорки. Ширина таких конфорок може бути від 250 мм — 400 мм. Якщо ж вам подобатися створювати шедеври кулінарії на своїй кухні, тоді вибирайте плиту на 4 конфорки (ширина 600 мм ± 100 мм).
 • Управління, безпеку і доп.функції
  Коли визначилися з типом і розміром, обов'язково перевірте, щоб плита системи безпеки і доп. функції. Наприклад, газові плити повинні мати авто-підпал, систему автоматичного відключення газу, якщо вогонь погас. Для електричних і індукційних — таймери відключення, індикатори нагріву, об'єднання двох конфорок та інше.
 • Легкість очищення
  Не те щоб легкість в очищенні важливий критерій для вибору, але все ж це додатковий плюс для варильної поверхні. Якщо після попередніх етапів у вас ще залишиться вибір, зверніть увагу і на це.

От і все. Чотири простих кроки і у вас є ідеальна варильна поверхня. Переходьте, вибирайте варильну поверхню і насолоджуйтеся смачними стравами приготованими на вашій новій варильній поверхні.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть