0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Керамічна мийка: матеріал, форма, переваги і недоліки

Керамічна мийка: матеріал, форма, переваги і недоліки

Раковина для миття посуду, фруктів і овочів — один із головних елементів кухонного приміщення. Вона використовується в суворих умовах, постійно піддається впливу вологості і високих температур, тому до її вибору необхідно підходити з усією відповідальністю. Стабільно високим попитом на ринку користується керамічна мийка для кухні — плюси і мінуси такої раковини спробуємо з'ясувати в цій статті.

Матеріал і форма мають значення

Мийка під стільницю

Популярність керамічної мийки серед покупців пояснюється її чудовими експлуатаційними властивостями. В основі матеріалу — 80% натурального (керамограніт) або штучного (композит) каменю і 20% полімерів. Щоб досягти необхідного показника ударопрочності і підвищити експлуатаційний ресурс мийки, консистенція матеріалу повинна готуватися за спеціальною технологією, відповідно до вимог чинних стандартів якості. Відливають раковину в склопластиковій формі. Для підвищення міцності і поліпшення якості поверхні виріб обробляється захисним шаром гелькоута.

Великий вибір моделей — незаперечна перевага керамічної мийки. Виходячи із форм-фактору, популярністю користуються наступні різновиди кухонних раковин:

 • квадратні;
 • трапецієподібні і трикутні (кутові);
 • круглі;
 • овальні;
 • прямокутні.

Повний асортимент кухонних керамічних раковин представлений тут https://kranok.ua/granit-mojki.

В залежності від конструктивних особливостей можна підібрати мийку:

 • на одну чашу;
 • «півторачку»;
 • на дві чаші.

Перший класичний варіант не перевантажує простір. ТОП продажів — https://kranok.ua/adamantanila650x500x20001s.

«Півторачка» має стандартну (для миття посуду) і мініатюрну чашу. Останню можна укомплектувати коландером (металевим друшляком) і використовувати для більш зручного розморожування продуктів або сушки фруктів.

Біла керамічна мийка

Подвійна мийка — універсальний варіант, що забезпечує максимальний рівень комфорту. На відміну від «півторачки» така конструкція включає в себе дві однакових за розміром (по ширині, довжині, діаметру) і по глибині чаші.

Крім того, можна замовити модель з додатковою робочою поверхнею або без неї. Крило може бути розміщене з лівої або з правої сторони. Один із найпрактичніших варіантів — https://kranok.ua/grohe544631639ap0. Це композитна мийка з крилом від компанії Grohe (Німеччина). Переваги продукції цього виробника — простота установки завдяки системі QuickFix (можна виконувати право- чи лівосторонній монтаж крила), наявність автомат-клапана, що дозволяє зливати воду з чаші дистанційно (не заглиблюючи руки в брудну воду) і отворів під змішувач, технологія Wisper (завдяки спеціальній ізоляції, яка розташована під раковиною, забезпечується більш тиха робота на кухні).

Ще один популярний варіант — кутова модель. Великий вибір конструкцій цього типу представлений тут https://kranok.ua/kuhonnye-uglovye-mojki. Широкий асортимент моделей дозволяє підібрати варіант з цікавою конфігурацією і колірним рішенням для будь-якого інтер'єру. Установка мийки трапецієподібної/трикутної форми доцільна в кутових або П-образних комплектах кухонь.

Ключові переваги керамічної раковини

Кутова кухонна мийка

Крім широкого асортименту моделей, кухонна мийка з цього матеріалу має ряд позитивних характеристик:

 • екологічність. В основі керамічної мийки — безпечний матеріал, який не виділяє в повітря отруйних для організму речовин під впливом гарячої води;
 • хімічна інертність. Поверхня керамічної мийки не взаємодіє з миючими засобами;
 • термостійкість. В мийку можна ставити гарячий посуд і сковорідки, лити окріп. Від цього її поверхня не постраждає;
 • гігієнічні властивості. Керамічна мийка не вбирає в себе запахи, легко очищається від різних забруднень. Технологія виготовлення виробів з каменю (штучного або натурального) виключає утворення мікротріщин, де б могли в майбутньому накопичуватися і розмножуватися бактерії;
 • міцність. Керамічна мийка стійка до фізичних навантажень і механічних пошкоджень. Термін експлуатації — більше 10 років. Керамічна раковина стійка до деформації і корозії;
 • звукоізолюючі властивості. Гранітна мийка забезпечує акустичний комфорт — при попаданні на дно такої раковини струмінь води не створює шум;
 • практичність і простота в догляді. Ця властивість забезпечується завдяки обробці поверхні керамічної мийки жиро-і брудовідштовхуючими покриттями.

Вивчаючи плюси і мінуси керамічної мийки, не можна не згадати таку її характеристику, як ремонтопридатність. Щоб усунути подряпини на поверхні композитної раковини, варто використовувати полірувальну суміш або акриловий клей.

Основні недоліки

Керамічна мийка з крилом

Незважаючи на великий список переваг, також є і мінуси керамічної мийки. По-перше, це велика вага. Керамічна мийка важча, ніж, наприклад, її сталевий аналог. По-друге, для установки композитної раковини потрібно залучати фахівців, щоб не пошкодити матеріал.

По-третє, такі мийки коштують дорого. Але висока ціна керамічної раковини пояснюється складною технологією виробництва і окупається її чудовими експлуатаційними властивостями.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть