0
099 276 22 66 Оформити замовлення 9:00-20:00 099 276 22 66
або
Душова кабіна: яку вибрати? Форма і розмір душової кабіни

Душова кабіна: яку вибрати? Форма і розмір душової кабіни

Душова кабіна є однією з найпопулярніших видів сантехніки. Варіанти розташування душової кабіни, завдяки різним формам і розмірам, добре зарекомендували себе у великих і маленьких ванних кімнатах. Переваги душової кабіни оцінять люди похилого віку або ті, хто цінує економію води. Єдина проблема з душовою кабіною — як її вибирати?


Ми дамо вам кілька порад, які треба знати, перш ніж прийняти рішення про покупку душової кабіни.

Яка душова кабіна буде краще? Який тип душової кабіни вибрати? Крім узгодження кабіни з ванною кімнатою, вам також необхідно враховувати хто буде користуватися душем. Якщо душ буде приймати людина значних розмірів — кабіна більшого розміру буде краще. У небольшой ванній кімнаті розмір душової кабіни також матиме важливе значення, душова кабіна не повина домінувати в інтер'єрі.

Душова кабіна у ванній кімнаті

Форма душової кабіни визначає форму душового піддона

Кутові душові кабіни є найбільш поширеним типом кабіни. Встановлена в кутку ванної кімнати, кабіна займає мало місця, душову кабіну часто встановлюють у ванних кімнатах, де раніше була встановлена ванна. Пристінні кабіни можуть мати форму в основі: квадратну, напівкруглу, п'ятикутну, прямокутну, шестикутну або в формі інших неправильних фігур.

Інше рішення — душові кабіни в ніші, у яких двері — єдина частина. Цей тип кабіни ідеально підходить для ванної кімнати, в якій спеціально побудували додаткову стіну або стіни, щоб створити поглиблення для кабіни.

Углова душова кабіна

Душову кабіну можна організувати без душового піддона або навіть дверей, вона відокремлюються від ванної кімнати стіною. Такі місця для душу добре виглядають у великих кімнатах.

Менш популярним рішенням є душова кабіна та, що стоїть окремо — вона не тулиться до стін ванної кімнати. Такі кабіни також займають багато місця, тому вони підходять для величезних ванних кімнат, для них потрібна спеціальна подача води та підведення каналізації.

Стінки душової кабіни

Стіни та двері душової кабіни можуть бути виготовлені з загартованого скла або пластику (з акрилу або полістиролу). Обидва варіанти можуть бути прозорими, матовими або пофарбованими. Вода залишає сліди на стінках кабіни, але на стінках з малюнком вона трохи менш помітна. Деякі компанії використовують додаткове покриття на поверхнях кабіни, яке запобігає утворенню плям від води на стінках і дверях, але такі рішення дорожчі.

Скло дорожче, але воно довговічніше. Стінки, що із пластику часто псуються — вони випадають з алюмінієвих рам і часто ламаються. Конструкція більшості кабін складається з профілів. Найчастіше вони виготовляються з алюмінію і фарбуються в будь-який колір або хромуються. Профіль буває плоским або округлим, в залежності від типу кабіни. Дверні петлі також можуть бути покриті лаком або хромовані. У дорогих моделях кабін використовуються сучасні петлі, що піднімають двері під час відкривання, завдяки чому при закритті дверей вони автоматично запечатуються.

Душова кабіна зі скляними стінками

Оцінюючи виконання душової кабіни, також варто звернути увагу на деталі. Магнітне ущільнення дверей забезпечує як герметичність, так і безшумність використання. Обов'язково подивіться, як зроблені заглушки, що приховають непривабливі елементи збірки. Роликові підшипники, зроблені повністю з пластику, є найменш довговічними. Кабіни, які оснащені латунними підшипниками та навіть роликами з металевим корпусом, представлені в нашому магазині.

Душові двері

Спосіб відкриття дверцята душової кабіни впливає на зручність її використання, а також вплине на розмір ванної кімнати, яку доведеться використовувати для неї.

Розсувні двері рухаються на роликах, напрямних або повзунках, і після їх відкриття вони ховаються за нерухомими стінками кабіни. Вони можуть складатися з однієї, двох або навіть трьох частин. Двері відкриваються в одну сторону (одне крило) або у дві. Перевага цих дверей в тому, що відкриття не займає місця у ванній кімнаті, та зміна положення дверей відбувається всередині кабіни.

Душова кабіна з розсувними дверима

Іншим рішенням є двері що складаються. Ці двері складаються з декількох частин, які після використання укладаються з одного боку від входу в кабіну і не займають багато місця. Їх легко зібрати тому, що зазвичай вони не вимагають установки напрямних по краю піддону. Цей тип дверей найчастіше використовується при установці штор для ванної.

Моделі з розстібними дверцятами, тобто ті що відкриваються назовні, всередину або в обох напрямках, забезпечують широкий і зручний вхід. Ви також можете зустріти обертові двері (останні відкриваються тільки зовні, при відкритті частина дверей ховається всередину, що економить місце перед кабіною).

Ще одним типом двері для душової кабіни є орні двері, яки можна відкрити традиційно. Вони забезпечують зручний вхід в простір кабіни, але для їх відкриття потрібно багато місця.

Розміри душової кабіни

Розмір душової кабіни стає особливо важливим, коли вона розрахована на невелику ванну кімнату, де вам доведеться боротися за кожен сантиметр простору, тому що вам також потрібно розмістити інше обладнання в ванній кімнаті. Найпростіший спосіб вибрати місце під кабіну перед початком ремонту ванної кімнати. Розташування душової кабіни зазвичай визначається ходом монтажу каналізаційної системи. Якщо ви хочете змінити розташування душової кабіни, ви повинні пам'ятати про наступні правила:

  • каналізаційні труби повинні бути прокладені з ухилом не менше 2% до вертикалі;
  • Довжина підключення (труба, що з'єднує слив з кабіни зі входом каналізації) не повинна перевищувати:
    • 3 м — для труб діаметром 50 мм;
    • 5 м при діаметрі 70 мм.

Якщо ці умови не можуть бути дотримані, діаметр труб підключення повинен бути збільшений на один вимір. Ідея полягає в тому, щоб уникнути проблем з повільним стіканням води та засміченням дренажних труб.

Душові кабіни з базовим розміром 90x90 см вважаються оптимальними. Існують також кабіни розміром 70х70 см, для деяких цього цілком достатньо, але під душем з цим розміром кабіни буде некомфортно, є ризик постійно натрапляти на стіни.

Багато виробників пропонують кабінки (зазвичай з прямокутним піддоном) одна сторона підстави яких становить 100, 120 або 140 см. Найкраще особисто перевірити різні розміри душових кабін в демонстраційному залі, щоб оцінити, в яких випадках ви згодні пожертвувати зручністю прийняття душу, з необхідністю економії місця.

широка душова кабіна

Вільний простір перед кабіною повинно бути від 80 до 100 см. Відстань між кабіною та умивальником або біде має бути не менше 30 см, а відстань між унітазом і кабіною повинно бути не менше 20 см.

При визначенні розміру душової кабіни потрібно звернути увагу на її висоту. Найвищі кабіни, доступні для продажу, зазвичай мають висоту 200-220 см. Найнижчі, близько 170 см, але низькі швидше призначені для глибоких душових піддонів (30-35 см).

Стандартна висота готового піддону складає 10-15 см, найнижча може бути 3 см.

Піддон для душової кабіни

Подібно вибору душової кабіни, вибір душового піддона може бути не таким простим. Ви можете вибрати душові піддони з акрилу, сталі, кераміки та навіть з каменю.

Душова кабіна з малюнком на дверях

Акриловий душовий піддон - легкий, гладкий і теплий на дотик. Акрилові покриття душового піддона виготовлені з поліуретану, жорсткість конструкції додає скловолокно в армованому шарі. Акрил можна покрити спеціальним покриттям, стійким до забруднень. Іноді в акрил додають тонко подрібнені мінерали, які надають душовим піддонам вид каменю.

Керамічний піддон - він міцний і стійкий до подряпин, його легко тримати в чистоті. Його недоліком може бути вага, вони досить важкі (близько 40 кг, чаша 90 × 90 см).

Сталевий душовий піддон - тут матеріалом є листовий метал, який покритий шаром емалі товщиною 1,5-3,5 мм. Такий піддон стійкий до подряпин, але не до механічних пошкоджень, результатом яких є відколи емалі (відколи можна ремонтувати). Емаль також може бути покрита шаром, що допомагає утримувати її в чистоті. Сталеві душові піддони холодні на дотик і не дуже добре заглушають шум від води.

Композитний душовий піддон - композитні піддони виготовляють з мармуру (близько 80%), а також синтетичних смол і барвників. Він може бути покритий шаром, що надає піддону гладкість і блиск. Він теплий на дотик і стійкий до забруднень. Композитний душовий піддон дешевше і легше керамічного аналога.

Кам'яний душовий піддон - з того ж каменю або кераміки, що і підлога у ванній, це робить його невидимим на перший погляд, хоча також можна застосувати контрастний колір. Камінь приглушує шум води та зберігає тепло. Недоліками є Недоліками є швидке забруднення і слизька поверхня, тому слід поверхню каменю робити рифленим. Такий душовий піддон — не дешевий проект.

Буде розумно вибрати душовий піддон і кабіну від одного виробника. Під душовий піддон необхідно встановити сифон. У разі дуже неглибоких душових піддонів та установці душової кабіни без душового піддону, сифон слід опускати в підлогу, а це не завжди можливо, особливо в відремонтованих ванних кімнатах.

Душова кабіна з піддоном або без

У сучасних ванних кімнатах душові кабіни часто встановлюються без душових піддонів, безпосередньо на підлозі, належним чином підготовленим (захищеним гідроізоляцією від води) і оснащеним зливом. Цей тип монтажу також зручний для людей з обмеженими можливостями. Однак для багатьох краще душова кабіна з душовим піддоном, на якому встановлені прозорі стінки з дверима. Якщо ви плануєте встановити душову кабіну на душовий піддон, найкраще купити його з душовою кабіною. Якщо купуєте окремо, тоді перед покупкою ретельно перевірте сумісність піддону і душової кабіни. Список душових піддонів, придатних для обраної моделі кабіни, надається їх виробниками.

Все, що вам потрібно зробити, це зателефонувати в наш контакт центр або задати це питання в картці відповідної моделі душової кабіни або піддону.

Душова кабіна без піддона

Поради експерта

Якщо у вас невелика ванна кімната - виберіть душ, ви отримаєте більше місця для інших предметів у ванній кімнаті. Якщо ж ви маєте в своєму розпорядженні великою кімнатою - крім ванни, встановіть в ній душову кабіну, яка ідеально підходить для швидкого прийняття водних процедур. У будинках, де є як мінімум дві ванні кімнати, зазвичай рекомендується встановити ванну в одній з них, а в інший душову кабіну.

Перед покупкою душової кабіни

Перед покупкою добре подивитися кабіну зсередини, а якщо можливо — навіть зайти в неї та подивитися, чи можна вільно рухатися. Якщо щось не підходить, дивіться далі.

Необхідно перевірити, як відчиняються двері, особливо коли у ванній кімнаті мало місця. Якщо ви купуєте кабіну і душовий піддон від різних виробників, ви повинні переконатися, що вони підходять один одному.

Кабіна може бути встановлена самостійно, використовуючи інструкцію по збірці виробника. Водопостачання та установка водопровідного крана, а також дренажної системи краще доручити професійному сантехніку. Усунення будь-яких несправностей після установки кабіни може бути досить проблематичним.
Акції магазину
Акції магазину
Скрыть